داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
به مناسبت هفته اطلاع رسانی ایدز؛
گرفتن تست ایدز از مادران و افراد مشکوک در نیمروز/ جلسات آموزشی برگزار شد
کد مطلب: ۶۲۳۸۰
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۳
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیمروز گفت: به مناسبت فرا رسیدن هفته اطلاع رسانی ایدز چندین جلسه آموزشی در شهرستان نیمروز برگزار شد.
گرفتن تست ایدز از مادران و افراد مشکوک در نیمروز/ جلسات آموزشی برگزار شد
عبدالعزیزمیرخزیمه در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: به مناسبت هفته اطلاع رسانی ایدز و به منظور ارتقا سطح آموزشی، جلسه هماهنگی و اطلاع رسانی ایدز جهت کاردان های بهداشتی و همچنین کارشناسان ستادی برگزار شد.

وی افزود در این راستا جلسه هماهنگی و آموزشی هفته ایدز جهت ادارات در فرمانداری و جلسه آموزشی در مدارس تابعه توسط پرسنل بهداشتی برگزار شد.

میرخزیمه تصریح کرد: برگزاری جلسه آموزشی با جوانان و ورزشکاران، برپایی ایستگاه اطلاع رسانی ایدز در سطح شهرستان، توزیع تراکت آموزشی ایدز در بین مدارس و توزیع تراکت در مسجد ادیمی بین نمازگزاران از دیگر برنامه های هفته اطلاع رسانی ایدز در شهرستان نیمروز به شمار می رود.

وی بیان داشت: در این هفته تست ایدز از مادران و افراد مشکوک نیز گرفته و نصب پلاکارد و بنر در سطح شهرستان، مراکز و توزیع تراکت آموزشی در فرمانداری و ادارات شهرستان در دستور کار قرار گرفت.

میرخزیمه تصریح کرد: ایدز بیماری خطرناک و غیرقابل درمانی است که تنها با افزایش آموزش و پیشگیری می توان از ابتلای آن جلوگیری به عمل آورد.

وی با بیان اینکه این بیماری هیچ گونه واکسنی ندارد، تاکید کرد: با رعایت موازین اخلاقی، پایبندی به خانواده و خودداری از استفاده وسایل نوک تیز مشترک از قبیل تیغ یا سرنگ و همچنین اجتناب از خون آلوده می توان از این بیماری تا حد زیادی پیشگیری کرد.

انتهای پیام/ س ب
Share/Save/Bookmark