داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
فرمانده سپاه زابل:
بیش از هزار بسیجی مسئولیت گندزدایی معابر زابل را بر عهده دارند/ الویت سپاه حفظ سلامت شهروندان است
کد مطلب: ۶۹۵۹۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۸
جمعی از فعالین اجتماعی با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان زابل دیدار کردند.
بیش از هزار بسیجی مسئولیت گندزدایی معابر زابل را بر عهده دارند/ الویت سپاه حفظ سلامت شهروندان است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ موسی سنچولی فرمانده سپاه زابل در دیدار با فعالین اجتماعی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور کلیه نیرو های رسمی ناحیه مقاومت بسیج سپاه زابل جهت ساماندهی نیروهای جهادی و بسیجی آماده خدمت شده اند.

وی افزود: در همین راستا نیز هزار و ۱۶۰ نفر از بسیجیان شهرستان زابل به صورت مداوم برای گندزدایی معابر مشغول به فعالیت هستند.

سنچولی ادامه داد: همچنین ۱۰۷ تیم هفت نفره نیز جهت پیشگیری از ویروس کرونا در زابل به صورت شبانه روز مشغول به فعالیت هستند. وی بیان داشت: برای این فعالیت ها تعداد ۵۳ دستگاه خودرو بکارگیری شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زابل خاطر نشان کرد: از ابتدای شروع فعالیت تا کنون بیش از ۱۲ هزار تراکت تبلیغاتی و آموزشی برای پیشگیری این ویروس نصب و توزیع شده است.

وی با بیان اینکه ۱۷ هزار و ۵۰۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده برای معابر زابل تا کنون مصرف شده است گفت: تعداد چهار هزار و ۵۰۰ عدد ماسک و به همین تعداد دستکش نیز بین مردم شهرستان زابل توزیع شده است.

سنچولی تصریح کرد: در همین راستا نیز تعداد ۷۵۰ پک بهداشتی شامل ماسک، وایتکس ، دستکش ، مواد شوینده و ضدعفونی کننده نیز بین اقشار مختلف مردم توزیع شده است، همچنین هزار و ۹۸۶ مکان و خودرو به همت گروه های جهادی سپاه ضدعفونی و گند زدایی شده اند.

وی بیان کرد: سپاه جهت کفن و دفن میت مبتلا به کرونا نیز با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی وارد میدان شده و این فعالیت را نیز به دوش می کشد.

سنچولی خاطر نشان کرد: ۲۱ هزار و ۹۶۷ عدد ماسک 4 هزار عدد دستکش، 200 لیتر الکل و ۷۰۰ لیتر ماده ضد عفونی کننده نیز توسط سپاه کشف و جهت استفاده پرسنل بیمارستان ها به دانشگاه علوم پزشکی اهدا شده است.

وی خاطرنشان کرد : هدف سپاه خدمت به مردم است و در این برهه از زمان سلامت شهروندان در الویت ما قرار دارد.

وی گفت: تعداد ۹۰ هزار پیامک حاوی متن های بهداشتی و آموزشی برای مردم منطقه نیز توسط سپاه پاسداران ارسال شده است. سنچولی ویروس کرونا را بیماری خطرناکی عنوان کرد و گفت: این نوع ویروس که به صورت جهش یافته نیز همه گیر شده نیاز به پیشگیری و مراقبت دارد که در این زمینه سپاه در کنار مردم قرار دارد .


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark