داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
دفن خانه های یک روستا در شهرستان زهک بر اثر طوفان
کد مطلب: ۶۷۸۰۸
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۳
با وزش بادهای 120 روزه در شمال استان ، برخی از منازل مسکونی به زیر خاک رفتند.
دفن خانه های یک روستا در شهرستان زهک بر اثر طوفان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، طوفان های ۱۲۰ روزه سیستان که معمولا با ریزگردها و غبار های بسیاری همراه است در سال های اخیر باعث شده است تا بسیاری از منازل مسکونی که در معرض اصلی این طوفان ها قرار دارند دفن شوند.
از طرفی همچنین این طوفان ها خساراتی به بخش های کشاورزی و دامداری آورده است و همین امر موجبات کم شدن این نوع فعالیت ها در منطقه سیستان شده است.
منشاء اصلی ریزگردها در مناطق مختلف شمال استان قرار دارد که از مهمترین آنها می توان به بخش قرقری شهرستان هیرمند و همچنین شهرستان زهک اشاره کرد.
این مناطق بیشتری حجم خاک و ماسه بادی را در هنگام طوفان تجربه می کنند به طوری که با وزش هر بار طوفان منازل مسکونی این خانواده ها به زیر هزاران تن خاک مسدود می شود.
از این رو جمع آوری ماسه و در برخی از مواقع مالچ پاشی بر روی ماسه بادی ها تنها تدبیری بوده است که دولت برای مقابله با آن به کار گرفته است.

ابراهیم شفیعی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زهک در همین خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: بیش از ۵۰۰ کامیون ماسه بادی از روستای قلعه کنگ شهرستان زهک باید جمع آوری شود.
وی افزود: در مواقع طوفان پرسنل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای به صورت کاملا آماده باش و به طور شبانه روزی کار ماسه روبی و جمع آوری آن را بر عهده دارند تا هیچ مسیری برای تردد مسدود نشود.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز ماشین آلات این اداره در روستای قلعه کنگ جهت جا به جایی ماسه های ناشی از طوفان که منجر به دفن شدن منازل مسکونی شده بود مشغول هستند.
همچنین غلامرضا اربابی فرماندار شهرستان زهک نیز روز گذشته اعلام کرده بود که برخی از منازل مسکونی روستای قلعه کنگ بخش جزینک بر اثر طوفان به زیر خاک رفته است.
وی افزود: با کمک بخش دولتی و خصوصی در صدد جمع آوری ماسه های بادی از این منطقه هستیم.
انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark