داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
تعطیلی ده ها کارخانه تولیدی در سیستان/اندک تولیدکنندگان سیستانی نفس های آخر را می کشند
کد مطلب: ۶۴۵۷۷
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۷
در سیستان سالهاست که کارخانه ها یکی پس از دیگری به تعطیلی کشانده می شوند.
تعطیلی ده ها کارخانه تولیدی در سیستان/اندک تولیدکنندگان سیستانی نفس های آخر را می کشند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ شمال سیستان و بلوچستان با توجه به نیروی انسانی قوی و با استعداد،کارخانه های تولیدی بسیار کمی دارد در برخی از شهرها حتی کارخانه ها متروکه شده اند و هیچگونه فعالیتی ندارند.

یکی از شهرک های صنعتی منطقه سیستان در شهرستان هامون قرار دارد،شهرک صنعتی محمد آباد، گرچه دست و پا شکسته در حال فعالیت است اما کارآفرینان با چنگ و دندان کارخانه ها را سرپا نگه داشته اند.

در سیستان سالهاست که کارخانه ها یکی پس از دیگری به تعطیلی کشانده می شوند؛ هنوز آثار و بقایای کارخانه های یخ در سیستان نمایان است، با وجود چندین کارخانه امروز یخ از زاهدان وارد می شود.

کارخانه شیر زهک یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ماست و دوغ در سیستان بود که حتی محصولات خود را به کشور همسایه صادر می کرد اما این کارخانه نیز با بی مسئولیتی برخی از مدیران به تعطیلی کشانده شد.

شهرکی مجاهد مدیر کارخانه نوشمک زاریس گفت:فرآورده یخی خوراکی فرآورده ای است که از مخلوط آب و شیرین کننده و سایر مواد مندرج در این استاندارد تهیه
شده و به طور معمول به صورت منجمد به مصرف می رسد.

وی افزود: با وجود مشکلات بسیاری که برای صنف تولیدکننده در سیستان وجود دارد اما این قشر با چنگ و دندان کارخانه ها را سرپا نگه داشته اند.

شهرکی تصریح کرد: وجود این کارخانه باعث شده است تا از ورود بسیاری از مخصولات مشابه خارج از استان جلوگیری شود،همچنین این کارخانه زمینه ساز ایجلد اشتغال برای چندین نفر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم هم باید در کنار مسئولین از تولیدات بومی حمایت کنند و با خرید این محصولات مرحمی بر هزاران زخم تولیدکننده باشند.

با این حال به نظر می رسد که با توجه به شواهد موجود سرنوشت این کارخانه نیز همانند ده ها کارخانه مشابه دیگر یه جز تعطیلی چیز دیگری نباشد، با این حال امید می رود در روزهای آینده شاهد بیکار شدن چند تولیدکننده دیگر در سیستان نباشیم.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark