داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
اوشیدا گزارش می دهد؛
صندوق مکانیزه خرید، چالشی پیش روی کسبه/ لزوم کاهش مالیات در شهرستان نیمروز
کد مطلب: ۵۹۷۱۷
تاریخ انتشار:شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۶
طی سال های اخیر سیستان با وضعیت بغرنج و حادی مواجه شده که در این راستا لزوم کاهش و حتی حذف تعرفه هایی از قبیل مالیات ضروری به نظر می رسد.
صندوق مکانیزه خرید، چالشی پیش روی کسبه/ لزوم کاهش مالیات در شهرستان نیمروز
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ درآمدهای مغازه داران در شهرستان های شمال استان به دلیل نبود شغل و فقر گسترده بسیار پایین است چرا که مردم توان خرید ندارند.

انسداد مرز و خشکسالی سبب نابودی بسیاری از مشاغل در منطقه شده و این امر سبب افزایش نرخ بیکاری و در پی آن مهاجرت گسترده از طیستات شده که در این راستا تنها کسانی باقی مانده اند که چاره ای جز ماندن نداشتند.

یارانه تنها درآمد بسیاری از خانواده های سیستانی است بنابراین این اندک درآمد کفاف خریدهای آنچنانی را در منطقه نمی دهد بنابراین با وجود این فقر انتظار می رود شرایط و قوانین کسب و کار در منطقه متفاوت باشد‌.

طبق گفته کسبه شهرستان نیمروز ایجاد صندوق مکانیزه و همچنین پرداخت مالیات کار را برای آنان سخت کرده چرا که این مسائل از درآمد ناچیز کسبه می کاهد.


یکی از اعضای اتحادیه خواربار فروشان شهرستان نیمروز عنوان کرد: از چندی قبل استفاده از صندوق مکانیزه در شهرستان نیمروز به نوعی اجبار شده در حالی که این صندوق با توجه به بالا بودن هزینه خرید صندوق مکانیزه و پایین بودن در آمد کسبه تهیه وبه کارگیری آن به هیچ وجه مقرون به صرفه نمی باشد.

لطیف نژاد به خبرنگار اوشیدا گفت: کار با صندوق مکانیزه سخت است همچنین هزینه خرید صندوق مکانیزه بالاست به طوری که در بعضی از واحدهای صنفی با درآمد یک سال می توان هزینه خرید صندوق مکانیزه راتامین کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به در آمد کم کسبه، بن بست بودن شهرستان نیمروز، همچنین مقرون به صرفه نبودن واحدهای خدماتی ونزدیک بودن شهرستان نیمروز به زابل و درآمدهای جانبی پرداخت مالیات توسط کسبه به هیچ وجه درست نیست چرا که سبب ورشکستگی آن ها می شود.

لطیف نژاد تاکید کرد: با توجه به خشکسالیهای اخیر و مهاجرت مردم به استانهای همجوار پیشنهاد می شود پرداخت مالیات برای کسبه شهرستان نیمروز مورد بخشودگی قرار گیرد همچنان که از چندین سال قبل بخشیده شده بود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark