داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
سیستان و بلوچستان به لطف انقلاب قطب علمی جنوب شرق کشور است
کد مطلب: ۶۶۱۵۲
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۳
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز ایران آقای خود است و تنها کشوریست که به طور کامل استقلال دارد.
سیستان و بلوچستان به لطف انقلاب قطب علمی جنوب شرق کشور است
حبیب اله دهمرده در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران همانند خورشیدی تابان و ابری پر باران است که بر همه می تابد و می بارد .

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی افزود: نکته ای که اکنون باید در انقلاب اسلامی ایران به آن اندیشید مقایسه چه بودیم و چه شدیم است، اینکه وضعیت کشور را با قبل از انقلاب مقایسه کنیم و به پیشرفت هایی که در این سال ها به دست آورده ایم بیاندیشیم.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی ، ایران کشوری نوکر و سرباز آمریکا بود، پهلوی به طور کامل به کشورهای غربی وابسته بود و مستشاران آمریکایی بر کشور حکومت می کردند.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قبل از انقلاب کشور از نظر استقلال جزو آخرین کشورهای جهان به شمار می رفت، خاطرنشان کرد: امروز ایران آقای خود است و تنها کشوریست که به طور کامل دارای استقلال است.

وی به خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: امروز تمامی روستاهایی که بیش از ۱۰ خانوار در آن زندگی می کنند از نعمت برق برخوردارند چه بسا که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برخی از شهرهای مهم ایران از جاده و برق محروم بودند.

دهمرده ادامه داد: استان سیستان و بلوچستان امروز به لطف انقلاب اسلامی ایران به قطب علمی جنوب شرق کشور تبدیل شده است، در حالی که در اندک دانشگاه های دوران پهلوی دانشجویان تنها می توانستند تا مدرک کارشناسی تحصیل کنند و حتی برای ادامه تحصیل نیز باید راهی غرب می شدند.

وی با بیان اینکه در دوران پهلوی دانشجویان کل کشور به اندازه دانشجویان یک استان در زمان حال بودند، اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی ایران امروز در حوزه های علمی، بهداشت ، هوا و فضا به دانش بالایی دست پیدا کرده ایم و جزو ۱۰ کشور برتر دنیا از این لحاظ محسوب می شویم.

جمهوری اسلامی ایران یکی از قدرت های برتر جهان به شمار می رود
دهمرده بیان کرد: اگر صنایع دفاعی ایران به اندازه امروز پیشرفت نداشت وضعیت کشور اکنون نا مشخص بود و مطمعنا کشورهای غربی در سیاست های ایران دخالت می کردند.

وی گفت: با وجود اینکه دشمنان سالهاست برای سرنگونی انقلاب تلاش می کنند اما ایران امروزی تعیین کننده سیاست های کشورهایی همچون عراق، سوریه و لبنان است که این مهم به برکت انقلاب اسلامی به وجود آمده است.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که سرنوشت خاورمیانه در دستان ایران است، ابراز کرد : جمهوری اسلامی ایران نه تنها به قدرت برتر منطقه تبدیل شده است، بلکه امروز به عنوان یکی از قدرت های برتر جهان به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: علی رغم تلاش های دشمن در هشت سال جنگ تحمیلی و همچنین فشار های اقتصادی و سیاسی اما امروز ایران قدرتمند تر از گذشته آماده مقابله با هر گونه تهاجم دشمن است.

دهمرده با بیان اینکه انقلاب اسلامی ابهت آمریکا را از بین برده است گفت: ایران تنها کشوریست که توانسته است پوز آمریکا را به خاک بمالد، پس از قدرت نمایی ایران در مقابل آمریکا دیگر کشورهای ستم دیده دنیا نیز امروز ترسی از سیاست های ظالمانه آمریکا ندارند.

وی گفت: انقلاب اسلامی ایران تنها انقلابی در جهان است که از ابتدا در مسیر خود حرکت کرده و تا کنون سیاست آن دست خوش تغییرات نشده است.
Share/Save/Bookmark