داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیر حوزه علمیه خواهران فاطمیه زابل:
ححاب هویت زنان را از جنسی به انسانی و الهی تغییر می دهد/هدف سریال های ماهواره تخریب فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی است
کد مطلب: ۷۰۵۱۷
تاریخ انتشار:شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۳
لیلا کوهستانی گفت: حجاب موجب بهبودی روابط خانوادگی حتی مسائل اقتصادی میگردد از تحریکات منفی جنسی در جامعه جلوگیری میکند.
ححاب هویت زنان را از جنسی به انسانی و الهی تغییر می دهد/هدف سریال های ماهواره تخریب فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی است
لیلا کوهستانی مدیر حوزه علمیه خواهران فاطمیه زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: حجاب یکی از مهمترین دستورات اسلامی است که فواید بی شماری بر آن مرتبط می باشد از جمله فوایدی که با توجه به آیات و روایات به عنوان منابع اصلی شناخت دین و قوانین اسلامی می توان برای آن بر شمرد.

وی افزودظ: با توجه به آیات سوره های نور و احزاب از فواید فاید حجاب این است که زن و دختر مسلمان را از نگاه آلوده و مفسده انگیز ایمن نگاه میدارد.

کوهستانی ادامه داد: فایده دیگر این است که زن را بر ارزشی بودن گوهر جسم و جانش آگاه می گرداند چراکه عقلا هم وقتی انسان به پیرامون خود می نگرد می بیند که هر چیز گران بهایی را در حفاظی قرار می دهند تا از دست نا اهلان در امان باشد پس اینکه زنان به حجاب و پوشش کامل و سرتاسری فرا خوانده شده اند دلالت دارد بر اینکه جسم و جان زن گوهر ارزشمندی است که هرکس لیاقت دسترسی به آن را ندارد.

وی تصریح کرد: از طرفی حجاب برای زنان یک دستور و واحب الهی است بنابراین اگر فرضا هیچ فایده ای نداشته باشد زنان باید در پی کسب رضایت الهی و انجام دستور واجب الهی سر تعظیم خم نموده و آن را انجام دهند و رضوان و پاداش الهی را بدست آورند و البته کسانی هم که از این دستور سرپیچی نمایند قطعا درخور مجازات الهی هستند.

کوهستانی همچنین خاطرنشان کرد: بنابراین حجاب می تواند قرب و نزدیکی به خدا را موجب گردد یا دوری و مجازات الهی را، و همچنین آرامش روحی و روانی را برای فرد و جامعه به ارمغان می آورد چرا که رقابت ها و حسادتها را در بعد جلوه گری زنان تقلیل می دهد.

وی گفت: حجاب موجب بهبودی روابط خانوادگی حتی مسائل اقتصادی میگردد از تحریکات منفی جنسی در جامعه جلوگیری میکند.

کوهستانی گفت: ححاب هویت زنان را از جنسی به انسانی و الهی تغییر میدهد و مانع از دیگاه جنسی بر او میگردد و فحشا و منکرات فردی و اجتماعی را تا حدود بسیار زیادی کنترل می‌کند.

مدیر حوزه علمیه خواهران فاطمیه زابل بیان داشت: سریال های ایرانی صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران به عنوان ارائه دهنده الگو به جامعه تاثیرات زیاد و قابل توجهی نیز بر حجاب و عفاف می توانند داشته باشند و این اثر انکار ناپذیر است، چرا که رسانه از جمله ابزار تغییر و تحول در جوامع هستند.

وی ادامه داد: با نگاهی به تجربه سال های گذشته درباره پخش سریال ها در این مبحث می توان سریال موفق ایرانی در پناه تو را اشاره کرد که هرچند نقد هایی بر آن وارد است اما در حیطه حجاب توانست اثر قابل توجهی را بر قشر جوان و نوجوان در انتخاب نوع پوشش و انتخاب چادر بگذارد بنابراین اگر سریال هایی با محتوای مناسب و ارائه الگوی برتر پوشش و جایگاه مناسب و شخصیت پردازی درست در سریالها برای کسانی که پوشش و حجاب اسلامی دارند تاثیر بسزا قابل قبول و خوبی در ترویج حجاب و عفاف داشته باشیم . بنابراین شایسته است که از این اثر مبارک و انکار ناپذیر غافل نمانیم.

کوهستانی به تاثیر منفی سریال های ماهواره در جوامع اسلامی اشاره کرد و گفت: قائدتا همانطور که شاهد تاثیر گذاری سریال های ایرانی بر حجاب و عفاف هستیم چه مثبت چه منفی، سریال های ماهواره ای با توجه به اینکه به تعداد و حجم زیاد تولید و پخش می شوند و دسترسی به آنها هم مار سهل و راحتی است تاثیرات بسیار زیادی در این باره دارند این سریال ها کاملا با قصد فرهنگ سازی غربی و غیر اسلامی در حال پخش هستند و متاسفانه با کم کاری و نبود سریال های ایرانی اسلامی مناسب در حیطه فرهنگ اسلامی عفاف و حجاب سریال‌های ماهواره ای مخاطبان بسیاری را جذب نموده و بر آنها اثر قابل توجهی نیز گذاشته که ما آنچه امروز در حال مشاهده فرهنگ غربی در کشورمان هستیم از ثمرات آن است.

وی خاطرنشان کرد: جامعه ما از نظر داشتن محتوای اسلامی و فرهنگی غنی است اما خلا در ارائه هنرمندانه دارد حال آنکه غرب برای ترویج فرهنگ نامطلوب خود از هنر و رسانه بهترین بهره را می‌برد و بزک کرده و دلربا دل از مخاطبان خود می برد و البته در تخریب فرهنگ های غنی و مطلوب نیز از چیزی فروگذار نمی کنند.

کوهستانی گفت: بنابراین روز به روز شاهد ترویج فرهنگ غرب در کشور و تضعیف فرهنگ اسلامی هستیم مگر اینکه رسانه و تولیدات داخلی آن به سمت و سوی حمایت از فرهنگ اسلامی بشتابند و دین خدا را یاری کنند و از هنر در راه ترویج آن بهره ببرند چرا که بهترین راهکار وارد شدن از راه درست است. برای مقابله با کار فرهنگی غرب در این زمینه ما نیز باید از رسانه و هنر استفاده کنیم.


انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark