داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در ادامه اعتراضات کارکنان شهرداری به عدم پرداخت حقوق؛
پرداخت پاداش میلیونی به نورچشمی ها/ کارکنان شهرداری همچنان در انتظار دریافت حقوق
کد مطلب: ۶۳۰۴۷
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱
عدم پرداخت حقوق به موقع در شهرداری زابل دیگر به رویایی تبدیل شده چرا که به طور مکرر پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان این سازمان با تاخیر همراه است.
پرداخت پاداش میلیونی به نورچشمی ها/ کارکنان شهرداری همچنان در انتظار دریافت حقوق
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ کارکنان شهرداری زابل بار دیگر برای احقاق حقوق خود دست به دامن رسانه ها شده اند تا از این طریق صدای خود را به گوش مسئولان مربوطه برسانند.

هزینه های زندگی این روزها آن چنان بالا رفته که تاخیر در پرداخت حقوق حتی به اندازه یک روز برای افراد مشکلات عدیده ای به وجود می آورد.

هزینه های تحصیل، هزینه درمان، اجاره بها، قسط و وام در تمامی خانواده ها وجود دارد بنابراین نبود پول برای صرف این هزینه ها گرفتاری های بسیاری را با خود به همراه دارد.

همسر یکی از کارکنان شهرداری به خبرنگار اوشیدا گفت: زندگی خیلی سخت شده به طوری که برای خرج روزانه خود با مشکل مواجه شده ایم.

زهرا ادامه داد: هنوز عیدی سال گذاشته را پرداخت نکرده اند و علاوه بر آن چندین حقوق را طلبکار هستیم اما آقای شهردار گویا فراموش کرده اند که مسئولیتی در این قبال دارند.

وی تصریح کرد: همه کارکنان وام و قرض دارند، به خدا دیگر آبرو حیثیتی برای ما باقی نمانده چرا که هر روز از بانک به ضامن ها زنگ می زنند بنابراین دیگر هیچ کس به کارمندان شهرداری اعتماد نمی‌کند.

این بانوی سیستانی بیان کرد: شرمنده فرزندان خود هستیم چرا که هیچ یک از نیازهای آنان را نمی توانیم برآورده کنیم و این موضوع به شدت ما را عصبی و افسرده کرده است.

زهرا در پایان با بیان اینکه واقعا مسئولین شهرداری وجدان دارند؟ خاطرنشان کرد: برای کسب رزق حلال همسرم در شهرداری کار می کند تا فرزندانمان در آسایش زندگی کنند اما شهردار نمی تواند همین حقوق ناچیز را به موقع پرداخت کند.

یکی از کارکنان شهرداری زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: یک کارگر ساده شهرداری هستم و درد دل های زیادی از وضعیت شهرداری زابل دارم.

محمد افزود: شهردار حقوق کارمندان خود را نمی تواند پرداخت کند اما برای بقیه بخش ها پول دارد.

این کارگر افزود: عیدی سال ۹۶ را نداده اند و الان هم فقط ۵۰۰تومان واریز کرده اند به نظر شما با این اوضاع اقتصادی آن هم در آستانه عید این مبلغ ناچیز می‌تواند کارساز باشد.

وی تصریح کرد: از عید تا الان فقط سه حقوق را پرداخت کرده اند وفقط قول می دهند که به زودی حقوق ها را واریز می کنند ولی هنوز عملی انجام نگرفته و برای تامین هزینه های زندگی مانده ایم.

محمد اضافه کرد: برای تامین هزینه های زندگی به ویژه هزینه های درمان دختر بیمارم، همسرم چند تکه طلایی هم که داشته فروخته و این موضوع به شدت مرا شرمنده کرده است.

درادامه یکی از کارکنان شهرداری از پرداخت پاداش های میلیونی به چند تن از نور چشمی ها خبر داد و ابراز کرد: شهردار توان پرداخت حقوق کارکنان خود را ندارد اما بریز و پاش هایی در جاهای دیگر دارد و در این راستا به چندتن از نورچشمی ها پاداش های میلیونی داده است.

وی افزود: همانند سایر مردم زابل واقعا در عجبم که چرا شورای شهر دوباره به شهردار قبلی رای داده است و او را شهردار زابل انتخاب کردند در حالی که هیچ کار قابل توجهی در دوره قبل انجام نداده بود.


انتهای پیام
Share/Save/Bookmark