داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
فرماندار زابل:
ضرورت در نظر گرفتن عدالت در اختصاص بودجه و اعتبارات در سیستان/ وقتی بودجه اختصاصی به سیستان از خوزستان کمتر است
کد مطلب: ۶۴۲۳۵
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۶
سیستان سال هاست که درگیر مشکلات ریزگردها شده و این مشکل همچنان در منطقه ادامه دارد.
ضرورت در نظر گرفتن عدالت در اختصاص بودجه و اعتبارات در سیستان/ وقتی بودجه اختصاصی به سیستان از خوزستان کمتر است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ ریزگردها امان مردم سیستان را بریده اما گویا مسئولان مربوطه و دستگاه دیپلماسی قصد رفع آن را که ناشی از خشکسالی است ندارند.

آنچه مسلم است در صورت اراده مسئولان ذیربط به طور حتم مشکل ریزگردها نیز در منطقه رفع خواهد شد چرا که اگر مسئولان دلسوزی لازم را از خود به خرج دهند دیگر مردم سیستان انواع بیماری ها و رنج های ناشی از طوفان های شن را تحمل نخواهند کرد.

فرماندار شهرستان زابل در جلسه کمیته برنامه ریزی زابل گفت: با توجه به مشكلات عديده اي كه از خشكسالي سيستان، متوجه مردم صبور اين منطقه است بايد اعتبارات متناسب با مشكلات و عادلانه به اين ديار اختصاص يابد.

هوشنگ ناظري بيان کرد: عليرغم كمبود منابع مالي و مشكلاتي كه دولت با آنها مواجه است، شاهد افزايش اعتبارات استان بوده ايم كه اين نشان از توجه و اهميت استان سيستان و بلوچستان براي دولت دارد.

فرماندار شهرستان زابل تاکید کرد: با توجه به آثار مخرب و زيانبار خشكسالي سيستان خواستار تخصيص وافزايش اعتبارات و بودجه براي مقابله با مهاجرت، بيكاري، ريزگردها، افزايش سرانه فضاي سبز در حوزه شهري و روستايي، توسعه شهري و روستايي، بازسازي معابر روستايي و شهري، مقابله با آسيب هاي اجتماعي، كمربندي آيت الله سيستاني، طرح ها و پروژه هاي نيمه تمام، كمربند سبز شهر زابل، اصلاح و بازسازي شبكه فاضلاب شهر زابل هستیم.

معاونت استاندار و فرماندار ويژه شهرستان زابل پديده گردوغبار و ريزگردها را يكي از مهمترين مشكلات و معضلات منطقه سيستان برشمرد و تصريح كرد: مردم سيستان با تمامي مشكلات، سختي ها و كاستي ها، همواره در كنار نظام و انقلاب بوده اند و انتظار دارند كه بيش از پيش به اين منطقه توجه شود.  

ناظري خاطر نشان كرد: براساس اعلام كارشناسان حدود 180 روز در سيستان طوفان و خيزش ريزگرد داريم در صورتي كه در استان خوزستان نزديك به 90 روز شاهد اين رويداد هستيم، اما مشاهده مي شود كه بودجه و اعتبار اختصاص داده شده به استان خوزستان و توجه به اين مهم فراتر و بيشتر از منطقه سيستان است ، ما خواستار عنايت  خاص، افزايش بودجه و اعتبار براي مقابله با ريزگردها و تحقق عدالت هستيم.

انتهای پیام

Share/Save/Bookmark