داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
گزارشی از افت فشار برق در محلات سرحدی وپالیز سیستان:
قطعی های مکررسهم شهروندان قطب تولید برق
کد مطلب: ۶۱۷۱۵
تاریخ انتشار:شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶
افت ولتاژ و نوسان برق از جمله مشکلاتی است که می تواند تاثیر مخرب بر وسایل برقی بگذارد.
قطعی های مکررسهم شهروندان قطب تولید برق
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ منطقه سیستان به دلیل دارا بودن نعمت انرژی خورشیدی و انرژی بادی می تواند به یکی از قطب های برق در منطقه تبدیل شود.

با ایجاد توربین های بادی و پنل های خورشیدی به راحتی می توان علاوه بر تامین برق منطقه، زمینه صادرات آن را به کشور افغانستان فراهم آورد.

اهالی محله قدیمی سرحدی و مجتمع پالیز که از جمله نقاط دارای جمعیت بالا هستند با تماس با پایگاه خبری اوشیدا؛ از ضعف و مشکلات برق منطقه سخن گفتند که در ادامه می خوانید.

یکی از اهالی مجتمع پالیز به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: از چندین سال قبل تاکنون با وجود پیگیری‌های شهروندان مبنی بر مشکلات برق و ضرورت رفع این مشکلات اما تاکنون اقدامی برای تقویت شبکه برق انجام نشده است.

میر افزود: چندین بار با اداره برق شهرستان در این ارتباط مکاتبه داشت ولی اداره برق هیچگونه اقدامی دراین زمینه انجام نداد.

وی تاکید کرد: در فصل گرما علیرغم نیاز شدید به وسایل برقی، برق بسیاری ازخانوارها درحد روشن کردن پنکه بود و هفته‌ای یک بار نیز به دلیل پریدن فیوز ترانس، خاموشی داشتیم.

میر ابراز کرد: تلاش های اداره برق بر هیچ یک از شهروندان پوشیده نیست بنابراین امیدواریم هرچه زودتر مشکلات ماهم رفع شود.

اجرای پروژه اصلاح و بهینه سازی در برنامه کاری امور برق زابل قرار گرفته است

رئیس اداره برق زابل گفت: با توجه به اینکه محله سرحدی شهر زابل و مجتمع پالیز از جمله محلات قدیمی شهر بوده و شبکه‌های توزیع برق آن دارای فرسودگی شدید و قدمت بالایی بود به جهت ساماندهی وضعیت برق محله مذکور، بهبود ولتاژ و کاهش تلفات اجرای پروژه اصلاح و بهینه سازی در برنامه کاری امور برق زابل قرار گرفت.

خلیل عوض زاده افزود: با کار کارشناسی و به کارگیری پیمانکاران توانمند بومی با نصب ۶ دستگاه ترانسفورماتور و احداث ۴۰۰ متر شبکه فشار متوسط و اصلاح و تعویض ۲ کیلومتر شبکه فشار ضعیف سیمی فرسوده به کابل خودنگهدار با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اجرا و به بهره برداری رسید و مشترکین برق از مزایای آن بهره مند شدند.

وی تاکید کرد: تمامی تلاش اداره برق زابل مبنی بر رفع مشکلات و بهبود عملکرد در سطح منطقه بوده است که در این راستا پرسنل این اداره تاکنون هیچ گونه کوتاهی انجام نداده اند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark