داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
در راستای حمایت از کالای ایرانی؛
قرارداد همکاری تراش سنگ های قیمتی بین سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بسته شد
کد مطلب: ۶۴۱۴۵
تاریخ انتشار:شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۹
حمایت از کالای ایرانی نامی مبارک است که مقام معظم رهبری با درایت تمام برای سال جاری برگزیدند.
قرارداد همکاری تراش سنگ های قیمتی بین سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بسته شد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ در سال های اخیر نام هایی که رهبر انقلاب برای سال ها انتخاب فرموده اند همه بوی اقتصادی داشته اند که نشان از اهمیت اقتصاد کشور در این سال ها داشته است.

کشورهای غربی و به ویژه آمریکادر پی ناتوانی در نفوذ در کشور و به زیر سلطه مردم این خطه بار از طریق تحریم و فشار اقتصادی قصد فشار بر ملت ایران را دارد که در این راستا با تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری و اعمال اقتصاد مقاومتی می توان در این مبارزه پیروز میدان شد.

با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و در کنار آن حمایت از کالای ایرانی و استفاده از کالاهای داخلی به طور حتم مشکلات اقتصادی کشور رفع خواهد شد چرا که نانی که بر سفره ایرانی باید قرار گیرد بر سر سفره بیگانگان قرار نمی گیرد همچنین زمینه اشتغال شمار زیادی از جوانان ایرانی فراهم خواهد شد.

در این بین وظیفه مسئولان در عملی کردن نام سال تسبت به سایر اقشار جامعه سنگین تر است چرا که زیرساخت های لازم باید توسط آن ها فراهم آید و با خودداری از سنگ اندازی امکانات را برای تولیدکنندگان آماده کنند.

سیستان با توجه به هم مرزی با افغانستان و دارا بودن موقعیت ها و پتانسیل های ارزشمند به خوبی می‌تواند در عرصه اقتصادی مفید عمل کند که در این راستا توجه بیشتر مسئولان را می طلبد.

فرماندار ویژه زابل عنوان کرد: قرارداد همکاری بین شهرستان زابل از سیستان و بلوچستان و خوسف خراسان جنوبی در زمینه تراش سنگ های قیمتی امضا شد.

هوشنگ ناظری به خبرنگار اوشیدا گفت: این صنعت از ارزش آفرینی و اشتغالزایی ارزشمندی برخوردار است بنابرایت این قرارداد همکاری در زمینه ارتقاء آموزش، بازاریابی، تامین مواد اولیه و سرمایه گذاری متقابل در بخش معدن دو شهرستان است.

وی تصریح کرد: در یک سال اخیر، هنر تراش سنگ در شهرستان زابل رونق پیدا کرده و یک کارگاه در این زمینه با همکاری اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زابل در این شهرستان راه اندازی شده است.

ناظری اذعان کرد: قرار است با همکاری فرمانداری زابل، یک باب کارگاه دیگر تراش سنگ در این شهر راه اندازی شود.

فرماندار ویژه زابل تاکید کرد: با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید داخلی هر کس باید در حد توان خود در زمینه عملی شدن این فرمان گام بردارد تا رشد اقتصادی در کشور ایجاد شود.

وی اضافه کرد: این قرارداد نیز در راستای حمایت از تولید داخلی بسته شده که این خود می تواند تاثیر به سزایی در اقتصاد منطقه بگذارد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark