داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:
هیچ مورد مثبتی از ویروس کرونا در سیستان مشاهده نشده است/ مردم نگران نباشند
کد مطلب: ۶۹۲۵۸
تاریخ انتشار:شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۸
نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با اصحاب رسانه ظهر امروز برگزار شد.
هیچ مورد مثبتی از ویروس کرونا در سیستان مشاهده نشده است/ مردم نگران نباشند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در این جلسه گفت: علائم ویروس کرونا جدید همانند سرما خوردگی و آنفولانزا است و فرد بلافاصله پس از مشاهده این علائم باید به پزشک مراجعه کند.
وی افزود: در حوزه سیستان خوشبختانه تا کنون هیچ گونه مورد مشکوکی اعلام نشده است و جای نگرانی وجود ندارد.
میرزایی خاطرنشان کرد: انتشار این ویروس به شدت بالا اما مرگ و میر حاصل آن بسیار پایین تر از سایر بیماری های واگیردار است.
وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا جدید تنها سه درصد باعث مرگ و میر خواهد شد تصریح کرد: افراد سالخورده و بیماران ریوی مقاومت پایین تری نسبت به این بیماری دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل تصریح کرد: هیچگونه مورد مثبتی از این بیماری در حوزه سیستان مشاهده نشده است و شهروندان اخبار موثق را از رسانه های معتبر و روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دنبال کنند.
وی گفت: بیمارستان تنفسی زابل که هنوز افتتاح نشده است در صورت نیاز برای پیشگیری از این بیماری پیشبینی شده است .
میرزایی تصریح کرد: مرز کشور افغانستان در میلک و همچنین فرودگاه زابل به صورت ویژه کنترل می شود و به مردم این قول را می دهیم که هیچ فردی بدون کسب جواز پزشکی وارد منطقه سیستان نخواهد شد.
وی بیان داشت: مردم برای پیشگیری از این بیماری به صورت مداوم دست ها را با آب و صابون شست و شو دهند و از دست دادن و روبوسی کردن خودداری کنند.
وی با اشاره به عدم تاثیر ماسک های معمولی در این نوع بیماری بیان داشت: اینکه همه مردم مجبور باشند از ماسک برای مراقبت از این بیماری استفاده کنند درست نیست ، چرا که ماسک فیلتر دار برای افراد در معرض بیماری الزامی می باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطرنشان کرد: تنها راه مراقبت از این بیماری شست و شوی دست ها ، عدم روبوسی ، دست دادن و همچنین دوری از محل های پر تجمع است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark