داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
شهردار زابل:
45 درصد جمعیت زابل حاشیه نشین هستند
کد مطلب: ۶۶۵۵۸
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۵
شهردار زابل گفت: از ۳۱ محله موجود در شهرستان زابل تعداد بیست و شش محله حاشیه نشین هستند که این موضوع یکی از معضلات مهم شهری به شمار می رود.
45 درصد جمعیت زابل حاشیه نشین هستند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ نشست خبری شهردار و اعضای شورای شهرستان زابل با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات شورای شهر زابل برگزار شد.
در این نشست خبری موسی خمری شهردار زابل گفت: مشکلات تمامی محلات شهرستان زابل با مشارکت شهروندان مرتفع خواهد شد و شهرداری با توجه به نظر شهروندان اقدام به ایجاد فضای بهتر خواهد کرد.
وی افزود: از ۳۱ محله موجود در شهرستان زابل تعداد بیست و شش محله حاشیه نشین هستند که این موضوع یکی از معضلات مهم شهری به شمار می رود.
خمری تصریح کرد: با توجه به خشکسالی های اخیر در منطقه سیستان و مهاجرت مردم از روستاها به این منطقه و عدم توان خرید ملک در مرکز شهر به اجبار محلات حاشیه نشین در زابل به وجود آمده است.
شهردار زابل خاطرنشان کرد: ۴۵ درصد جمعیت شهرستان زابل حاشیه نشین هستند که این آمار بالاترین سرانه حاشیه نشینی در کشور است.
وی تصریح کرد: ۵۰۰ تن قیر خریداری شده است که در محلات هدف مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: تا قبل از عید لکه گیری تمام خیابان های شهرستان زابل به اتمام خواهد رسید.
شهردار زابل همچنین در خصوص قرارداد بحث برانگیر پارک الغدیر که در دوران مدیریت گذشته منعقد شده بود گفت: طبق قانون باید به مفاد آن قرارداد احترام گذاشت.
وی همچنین خاطرنشان کرد: جهت ساماندهی دست فروشان در زابل مبلغ دو میلیارد ریال پیشبینی شده است و مکانی که در گذشته از آن به عنوان پارکینگ استفاده می شد با احداث غرفه های کوچک در اختیار دست فروشان قرار داده خواهد شد.


انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark