داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه اهل سنت هامون بیان کرد:
زنده نگه داشتن مسأله فلسطین به عنوان آرمان اسلامی/قدس شریف محور وحدت امت اسلامی در جهان
کد مطلب: ۷۴۳۳۳
تاریخ انتشار:جمعه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۷
مولوی عبدالله حسن زهی گفت:قدس شریف محور وحدت امت اسلامی در جهان به شمار رفته و پاسداری از آن وظیفه همه مسلمانان است.
زنده نگه داشتن مسأله فلسطین به عنوان آرمان اسلامی/قدس شریف محور وحدت امت اسلامی در جهان
مولوی عبدالله حسن زهی ،امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون در گفتگو با خبرنگار اوشیدا، بیان کرد: روز قدس آمیزه ای از غیرت و شجاعت ما مسلمانان جهان در مقابل صهیونیسم حهانی است، و زنده نگه داشتن روز قدس مسأله مهمی است و اعلام این روز از سوی امام خمینی (ره) و ارتباط آن با آخرین جمعه ماه رمضان به معنای عدم توقف این روز است و مسلمانان همانگونه که روزه را قطع نمی کنند، آرمان فلسطین را نیز ادامه خواهند داد. در واقع روز قدس روز زنده نگه داشتن مسأله فلسطین به عنوان آرمان اسلامی است.
وی افزود: در این روزبا حضورمان در راهپیمایی بتوانیم وحدت خودمان را به کفار نشان دهیم که ان شاءالله این صلابت ما باعث خواهد شد که استکبار و صهیونیست بداند که مسلمانان هیچگاه قدس را فراموش نخواهند کرد و همیشه در حمایت از قدس و برادران فلسطینی که پیوند ما با آنها پیوند ایمانی هست وجمهوری اسلامی ایران در این پیوندهای ایمانی همیشه سرآمد بوده است.
وی با بیان اینکه ایران تا زمان آزادی قدس شریف از اشغال، در کنار ملت فلسطین و گروه‌های مقاومت حضور خواهد داشت، تاکید کرد: دشمنان و استکبار جهانی امروزه با توسل به ترفندهای مختلف درصدد ضربه‌زدن به مسلمانان هستند که در این راستا با ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی بدنبال ایجاد اختلاف هستند که هوشیاری مسلمانان در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: قدس شریف محور وحدت امت اسلامی در جهان به شمار رفته و پاسداری از آن وظیفه همه مسلمانان است. وحضور ما در راهپیمایی روز قدس در واقع پیام محکمی است براین که هیچگاه مسلمانان ایران برادران ایمانی خودشان را در فلسطین رها نخواهند کرد. و هیچگاه از قدس و آرمان های آن غافل نخواهند شد
وی تصریح کرد: روز قدس سند افشای دورویی و دروغ دنیای استکبار به جهانیان است.

وی با تاکید بر اینکه روز قدس نماد تداوم مقاومت مردم مظلوم فلسطین است، گفت:این روز سرنوشت ساز و مهم یک پیام جهانی دارد مبنی بر اینکه امت اسلامی، زیر بار ظلم نمی‌رود و در برابر ظالمان در هر نقطه ای از جهان می ایستد.

حسن زهی افزود: راهپیمایی روز قدس از آرمان‌های مهم امام (ره) و مقام معظم رهبری است لذا حضور پرشور و با شکوه مردم در راهپیمایی امسال پیام ویژه برای دوستداران نظام و ملت مظلوم فلسطین و قدس شریف و همچنین دشمنان انقلاب اسلامی خواهد داشت. و ما در امتداد خط رهبری و با حمایت از مردم مظلوم فلسطین ان شاءالله همیشه در صحنه حاضریم.

امام جمعه اهل سنت هامون خاطر نشان کرد: حضور در راهپیمایی روز قدس وظیفه شرعی و دینی هر فرد مسلمان است و در طول تاریخ همواره سرزمین‌های اشغالی مورد طمع و غارت اسرائیل غاصب قرار گرفته اما مقاومت و حمایت‌ مسلمانان این توطئه‌ها را خنثی کرده است. و در این روز مسلمانان جهان اسلام به صورت هماهنگ و متحد به حمایت از مظلومین جهان بویژه مردم قهرمان فلسطین به پا خواسته و انزجار خود را از ظلم و زورگویی در تمام دنیا اعلام می‌کنند.

مولوی حسن زهی با اشاره به اینکه مردم ایران قدس و فلسطینی ها را فراموش نخواهند کرد، بیان داشت: ملت آزادی خواه جمهوری اسلامی ایران دست از حمایت آرمان های مردم فلسطین نخواهد کشید و به لطف خداوند متعال با وحدت مسلمانان، سرزمین غصب شده مردم فلسطین به زودی آزاد می شود
وی با بیان اینکه طبق فرمایشات خداوند در قرآن کریم یک دستور الهی است هنگامی که به مسلمانان ظلم شد، باید از مظلومان دفاع و حمایت کرد، افزود : دین اسلام حامی مظلومان و دشمن مستکبران و زورگویان بوده وسازش با آنها را ندارد.

حسن زهی با تاکید بر اینکه شعار "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" محوری ترین و اصلی ترین شعار ملت بزرگ ایران اسلامی است، خاطرنشان کرد: امروزه این شعار در حال تبدیل شدن به یک شعار جهانی است، شعار مرگ بر اسرائیل و آمریکا یک وظیفه ی دینی ماست و و مردم مسلمان و استکبارستیز، خشم و انزجار خود را از اسرائیل ظالم نشان خواهند داد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark