داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
سرعت وزش باد در زابل به 72 کیلومتر بر ساعت رسید
کد مطلب: ۶۹۰۲۳
تاریخ انتشار:سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۱
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با تشدید جریانات شمالی صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به 72 کیلومتر بر ساعت رسید.
سرعت وزش باد در زابل به 72 کیلومتر بر ساعت رسید

محمود دیانتی  اظهار داشت: وزش این باد شدید در شهر زابل گردوخاکی به همراه نداشت اما در برخی نقاط مستعد موجب خیزش موقتی گردوخاک شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون سرعت وزش باد در زابل 65 کیلومتر بر ساعت است، ادامه داد: مهمترین پیامد این باد شدید کاهش دمای هوا در اکثر نقاط استان است به طوریکه صبح امروز دمای هوای 19 شهرستان استان نسبت به 48 ساعت گذشته روند کاهش به خود گرفته است.

رئیس شبکه پایش هواشناس سیستان و بلوچستان ادامه داد: بیشترین کاهش دمای رخ داده با میزان 7.5 درجه سلسیوس مربوط به شهر زاهدان است که امروز کمینه دمای آن به حدود منفی سه درجه زیر صفر رسید.

دیانتی گفت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی انتظار می رود سرمای هوا و یخبندان شبانه همچنان تا چهارشنبه در استان پایدار باشد.

وی افزود: هم اکنون آسمان استان صاف تا کمی ابری، تا فردا در شمال، مرزشرقی ، غرب، جنوب وزش باد شدید از سمت شمال انتظار می رود. دریای عمان نیز در این مدت مواج و متلاطم است.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: از پنج شنبه روند افزایش دما برای اکثر نقاط استان پیش بینی می شود.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark