داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
دبیر همایش هنر و ادب سیستان در گفتگو با اوشیداخبر داد:
برگزاری همایش هنر و ادب سیستان با حضور مفاخر و هنرمندان در تالار وحدت تهران /رونمایی و اکران زندگینامه استاد رئیس ذاکرین
کد مطلب: ۴۰۰۵۱
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۱
دبیر همایش و هنر سیستان گفت:همایش هنر و ادب سیستان به منظور توسعه و ترویج فرهنگ و تاریخ سیستان با حضور جمعی از مفاخر و هنرمندان سیستانی و کشور در تالار وحدت تهران برگزار می شود.
برگزاری همایش هنر و ادب سیستان با حضور مفاخر و هنرمندان در تالار وحدت تهران /رونمایی و اکران زندگینامه استاد رئیس ذاکرین
سید محمد تقی حسینی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا گفت:همایش هنر و ادب سیستان در راستای توسعه و احیای فرهنگ 17 مهرماه سال جاری در تهران برگزار می شود.
دبیر همایش هنر و ادب سیستان ضمن اشاره به اهداف این همایش اظهار کرد:همایش هنر و ادب سیستان با هدف ترویج و تبلیغ فرهنگ و تمدن سیستان برگزار می شود که سعی شده است به بیان تاریخ متمدن و کهن  سیستان در شاخه های مختلف  پرداخته شود.

حسینی افزود:این همایش که جهت توسعه و فرهنگ سیستان در تهران بر گزار می شود،تاریخ سیستان را در سه بخش ما قبل تاریخ ،تاریخ و دوران معاصر نشان خواهد داد.

وی ضمن اشاره به نقش ارتباطات در فرهنگ بیان کرد:برگزاری این همایش در ایجاد ارتباط با دیگر استانها و شهرها می باشد .و در واقع فرصت مناسبی جهت نشان دادن فرهنگ و تاریخ سیستان به دیگر استانها می باشد.
حسینی با اشاره به حضور چند کار گروه در برگزاری همایش اظهار کرد: کارگروه مدیریت و برنامه ریزی کارگروه مدیریت و برنامه ریزی و مشورتی، کارگروه ادبیات وپژوهش، کارگروه هنر، کارگروه تبلیغات و رسانه، کارگروه هنرهای تجسمی، کارگروه میراث فرهنگی نمایشگاه، کارگروه شاهنامه پژوهی، کارگروه فیلم، کارگروه انیمیشین، کارگروه پشتیبانی، از جمله کارگروه های این همایش هستند.

دبیر برگزاری همایش فرهنگ و ادب سیستان افزود:یکی از مهم ترین بخش های همایش نکوداشت مقام شامخ استاد غلامعلی رئیس ذاکرین است.

وی با بیان نقش بسیار موثر استاد ذاکری در فرهنگ سیستان گفت:استاد رئیس ذاکری پیشرو و خالق شعر بومی با نگاههای نو و مدرن است که زندگینامه و مجموعه مقالات استاد غلامعلی رییس ذاکرین رونمایی خواهد شد.

حسینی گفت :تاریخ برگزاری همایش از 17 مهرماه تا 21 در تالار وحدت تهران است که در افتتاحییه آن جمعی هنرمندان ،مفاخر ،شاعران هنر و ادب کشوروسیستان  حضور خواهند یافت.
وی بیان کرد:برای اختتامیه این همایش از رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، استاندار سیستان وبلوچستان، و دیگر مسوولان، هنرمندان، فرهیختگان و اقشار مختلف مردم دعوت شده است.

حسینی با اشاره به مهمترین هدف از برگزاری همایش افزود:مهمترین هدف ما در کنار حصول اهداف فرهنگی همیابی، همبستگی و هم افزایی چهره های فرهنگی و سایر شخصیت های سیستانی در سطح ملی و منطقه می باشند.
دبیر همایش اظهار کرد:نمایشگاه دارای ۱۳ غرفه شامل صنایع دستی، غذاهای محلی سیستان، موسیقی ،خوشنویسی می باشد.

وی با اشاره به اینکه جلسات متعددی در استان و تهران جهت برگزاری این همایش برگزار شده است ،بیان کرد:از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجمع نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان ، نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی، استاندار سیستان وبلوچستان، فرماندار ویژه زابل، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان، مدیرکل صدا و سیما سیستان وبلوچستان که صمیمانه در برگزاری این همایش تلاش کردند ،تشکر می کنم .
حسینی همچنین از رسانه های ارتباط جمعی و روزنامه ها که از ابتدایی اقدامات شکل گیری این همایش بعنوان بازوی توانمند در کنار تیم اجرایی این نمایشگاه بودند تقدیر کرد.

انتهای پیام /
Share/Save/Bookmark