داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
تغییر کاربری کارگاه های تولیدی پوشاک در روزهای کرونایی؛
تولید ۱۰ هزار ماسک در شهرستان هامون / سه واحد تولیدی پوشاک تغییر کاربری دادند
کد مطلب: ۶۹۴۷۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۳۳
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان هامون از تولید ۱۰ هزار ماسک در این شهرستان خبر داد.
تولید ۱۰ هزار ماسک در شهرستان هامون / سه واحد تولیدی پوشاک تغییر کاربری دادند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با شیوع ویروس کرونا و طبیعتاً کمیاب شدن ماسک در کشور این روزها بسیاری از شرکت های تولیدی برای تامین نیاز مردم در حال تغییر کاربری جهت تولید ماسک هستند.
در همین رابطه نیز این روزها استان سیستان و بلوچستان را می توان پیشتاز در تولید ماسک در کشور نام برد، چرا که بعد از دو شرکت تولیدی در زاهدان و یک کارگاه کوچک ساخت ماسک در زابل این باز شرکت ماهپوش شهرستان هامون با تولید انبوه ماسک وارد عرصه شده است.
هادی گنجعلی رئیس اداره صنعت معدن وتجارت شهرستان هامون در گفت وگو با پایگاه خبری اوشیدا گفت:باتوجه به شیوع ویروس کروناولزوم استفاده ازماسک، یک واحد تولیدی ،صنعتی ودو عدد واحد تولیدی پوشاک باتغییر کاربری درحال تولید ماسک در شهرستان هامون هستند.
وی همچنین بیان کرد:در مجموع ظرفیت تولیداین واحد صنعتی همراه با دو کارگاه تولیدی شهر محمداباد و سکوهه بالغ بر ۱۰ هزار ماسک در روز بوده که پس ازتولید با نظارت دانشگاه علوم پزشکی زابل درمکانهای بهداشتی ودرمانی وهمچنین دربین مردم به صورت رایگان توزیع می شود.
وی خاطر نشان کرد: شرکت های تولیدی تهدید ها را به فرصت تبدیل کرده اند و برای سلامت شهروندان پا به عرصه جهادگران سلامت گذاشتند.
گنجعلی گفت: تولید این ماسک ها در محیطی کاملا بهداشتی صورت می گیرد و کارگاه‌ها با مجوز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل فعالیت می کنند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark