داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
700 تن گاز مایع به سهمیه گاز زابل اضافه شد/توزیع روزانه 600 هزار لیتر نفت سفید در سیستان
کد مطلب: ۶۵۴۱۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۰
برخی از کارشناسان دلیل اصلی مصرف بالای گاز در زابل را ، عدم توزیع نفت سفید می دانند، سوخت اصلی وسایل گرمایشی مردم زابل نفت سفید است که این روزها با معضل عدم توزیع آن مواجه هستند.
700 تن گاز مایع به سهمیه گاز زابل اضافه شد/توزیع روزانه 600 هزار لیتر نفت سفید در سیستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ موضوع گاز در زابل از ابتدای فصل سرما در سال جاری آغاز شد و مردم با کمبود گاز در این شهرستان مواجه شدند، زابل تنها شهر بی گاز در منطقه سیستان نیست بلکه چهار شهرستان دیگر این منطقه نیز برای دریافت سیلندر های گاز با مشکل رو به رو هستند.
با این حال برخی از کارشناسان دلیل اصلی مصرف بالای گاز در زابل را ، عدم توزیع نفت سفید می دانند، سوخت اصلی وسایل گرمایشی مردم زابل نفت سفید است که این روزها با معضل عدم توزیع آن مواجه هستند.
غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در این خصوص گفت: 21 سال خشکسالی های مطلق تمام فرصت های شغلی مردم را از بین برده است.
وی افزود: سهمیه ماهانه برداشت گاز در زابل دو هزار 300 تن بوده است که با پیگیری های صورت گرفته و حمایت های استاندار سیستان و بلوچستان 700 تن به این سهمیه افزوده شده است.
گنجی بیان داشت: در خصوص نفت سفید تیز روزانه 300 هزار لیتر در شهرستان توزیع داشته این که با پیگیری های انجام شده و همچنین نیاز مردم سیستان به 600 هزار لیتر افزایش یافته است.
فرماندار زابل همچنین تصریح کرد: اگر هزار تن افزایش سهمیه گاز برای سیستان در نظر می گرفتند، مشکل گاز در زابل مرتفع می شد.
وی گفت: گاز رسانی به منازل به صورت cng نیز تاکنون 45 کیلومتر لوله گزاری شده است که پس از راه اندازی ایستگاه cng در هفته های آینده گاز در این لوله ها جریان پیدا خواهد کرد، همچنین در نظر داریم 23 کیلومتر دیگر نیز به این مقدار اضافه کنیم.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark