داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در ادامه مشکلات سیستان؛
ناکارآمدی ستاد تنظیم بازار در زابل/ حمله به دست فروشان تنها هنر شهرداری
کد مطلب: ۶۴۰۶۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۱
مایحتاج مردم در ماه رمضان از اهمیت بیشتری نسبت به سایر ماه های سال برخوردار است چرا که در این ماه به علت روزه داری مردم خرید بیشتری انجام می دهند.
ناکارآمدی ستاد تنظیم بازار در زابل/ حمله به دست فروشان تنها هنر شهرداری
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ همزمان با ماه مبارک رمضان قیمت کالاها و مایحتاج مردم به یک باره در زابل بالا رفته تا مردم نیازمند زابل بیش از پیش با مشکلات اقتصادی مواجه شوند.

بیکاری آنچنان در زابل افزایش یافته که بسیاری از مردم از طریق یارانه و کمک های نهادهای حمایتی از قبیل کمیته امداد امرار معاش می‌کنند و یارانه تنها درآمد بسیاری از خانواده ها شده است.

با توجه به بالا رفتن قیمت ها در زابل و عدم توانایی بسیاری از اقشار این شهرستان به ویژه در روستاها این امر می تواند منجر به افزایش سوتغذیه و ایجاد مشکلات بیشتر شود.

ستاد تنظیم بازار در زابل ناکارآمد بوده است

یکی از اهالی شهرستان زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: همه ساله نمایشگاه مختص ماه رمضان قبل از آغاز این ماه مبارک در شهرستان زابل بازگشایی می‌شد اما امسال خبری از بازگشایی نمایشگاه نیست.

شهرکی افزود: معمولا مردم قبل از آغاز ماه رمضان مایحتاج خود را تهیه می کنند بنابراین لزوم بازگشایی نمایشگاه قبل از شروع این ماه مبارک بسیار ضروری است و افتتاح نمایشگاه با گذشت چند روز از شروع ماه رمضان نوشدارویی پس از مرگ سهراب است.

وی ادامه داد: قیمت ها در زابل افزایش یافته و این برای شهری که مردم آن در فقر مطلق زندگی می کنند بسیار سخت است به طوری که امسال کسی جرات افطاری دعوت کردن دیگران را ندارد.

این شهروند اذعان کرد: ستاد تنظیم بازار به هیچ عنوان امسال در زابل درست عمل نکرده است چرا که همه ساله قبل از ماه رمضان مایحتاج مردم از قبیل روغن، برنج و شکر در بازار به قیمت یارانه ای عرضه می شد اما امسال توزیع انجام نشده فقط در ایام نوروز تنظیم بازار با توزیع برنج انجام شد.

میر اظهار کرد: آقای فرماندار کارایی ستاد تنظیم بازار خود را اعلام کند و دو کار مهمی که در این راستا انجام شده است را ارائه کند.

وی تاکید کرد: در این هفته تنها کار مهمی که در شهر انجام شده حمله نیروهای شهرداری به دستفروشان بوده که این موضوع هم با توجه به فقر موجود در زابل به هیچ عنوان پسندیده و قابل قبول نیست.

شهروند زابلی اضافه کرد: شهر زابل مشکلاتی بسیار بزرگتر از چند دستفروش محروم دارد بنابراین دستفروشانی که هیچ منبع درآمد دیگری ندارند با جمع اوری آن ها از سطح بازار مجبور به انجام اعمالی خلاف از قبیل سرقت و یا بزهکاری هایی از قبیل اعتیاد خواهند شد که این خود به تنهایی می‌تواند زنگ خطری برای زابل باشد.

اعضاي ستاد تنظيم بازار با جديت به دنبال رفع مشكلات مردم و تامين مايحتاج آنها باشند

فرماندار شهرستان زابل در جلسه ستاد تنظيم بازار شهرستان زابل كه با محوريت تامين اقلام و كالاهاي مورد نياز مردم در ماه مبارك رمضان برگزار شد، عنوان کرد: مردم نبايد در ماه مبارك رمضان با كمبود كالاهاي اساسي و مورد نياز خويش مواجه شوند.

هوشنگ ناظري افزود: اعضاي ستاد تنظيم بازار با جديت به دنبال رفع مشكلات مردم و تامين مايحتاج آنها باشند، تا مومنان در اين ماه پرفضيلت دغدغه تهيه اقلام مورد نياز خود را نداشته باشند و بتوانند از بركات ماه نزول قرآن بهره وافر را ببرند.

فرماندار شهرستان زابل همچنين خواستار افزايش اكيپ هاي بازرسي و نظارت بيش از پيش بر فروش محصولات و كالاها شد وتاكيد كرد: با كساني كه با بي رحمي، به دور از انصاف و خودسرانه به دنبال افزايش قيمت ها و فروش كالاها با قيمت هاي غير مصوب و گزاف هستند برخورد قانوني شود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark