داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه هیرمند:
مردم سیستان از مرز بهره ای نبرده اند/دولت برای تولید کنندگان فرصت صادرات ایجاد کند
کد مطلب: ۷۱۵۸۲
تاریخ انتشار:يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۹
حجت الاسلام ابراهیم گزمه گفت: پول مرز باید سر سفره مردم باشد نه اینکه خود دولت سوخت را به فروش می رساند و هر چند ماه یک بار مبلغ ناچیزی به حساب مرزداران واریز می کند.
مردم سیستان از مرز بهره ای نبرده اند/دولت برای تولید کنندگان فرصت صادرات ایجاد کند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در نشست خبری با اصحاب رسانه شمال سیستان و بلوچستان گفت: اگر به طور کلی به مرز نگاه کنیم، مردم هیچ بهره ای از آن تا کنون نبرده اند.

وی افزود: پول مرز باید سر سفره مردم باشد نه اینکه خود دولت سوخت را به فروش می رساند و هر چند ماه یک بار مبلغ ناچیزی به حساب مرزداران واریز می کند.

حجت الاسلام گزمه ادامه داد: جدا از بازارچه میلک چند گذرگاه آماده به کار برای فعالیت داریم، به طوری که مرزداران محصولات تولیدی خود را به این گذرگاه ها بیاورند و به فروش برسانند همچنین از آنسوی مرز هم کالای ارزان قیمت وارد کنند.

امام جمعه هیرمند بیان کرد: مرز برای همه مردم نان آور است، اگر بازگشایی مرز در دستور کار قرار بگیرد باید همه مردم از آن بهره ببرند همانند کوله بری در سایر استان های مرزی کشور که باعث شده است اقتصاد آن مناطق رونق داشته باشد.

وی گفت: متاسفانه در سیستان مدیریت واحدی وجود ندارد، مردم هم باید پای کار باشند و مطالبه گری کنند تا آن پیمانکار غیر بومی که در منطقه مشغول به فعالیت است حساب کار دستش بیاید.

امام جمعه هیرمند خاطرنشان کرد: هنگامی که دیوار امنیتی احداث شد مشاغل جایگزین در شهرستان هیرمند ایجاد نشد و همین امر باعث شد تا مردم دست به مهاجرت بزنند.

حجت الاسلام گزمه تصریح کرد: یک کیلو مرغ در افغانستان ۵۰ هزار تومان قیمت دارد اگر تولید کننده سیستانی مسیر را برای صادرات هموار ببیند انگیزه مضاعفی برای فعالیت پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: در فضای مجازی کسانی حضور دارند که برای حمایت از برخی از افراد به ائمه جمعه سایر منطقه سیستان توهین می کنند.

امام جمعه هیرمند بیان کرد: تهمت هایی به ائمه جمعه منطقه سیستان می زنند تا شخص مورد نظر خودشان حمایت شود این به دور از انسانیت و مسلمانی است.

وی گفت: تا زمانی که جرم کسی مشخص نشده است نباید اسم آن شخص را در خطبه های نماز جمعه آورد، بلکه باید شخصا به آنها تذکر داد.

امام جمعه هیرمند گفت: هیچ وقت از شخص خاصی حمایت نکرده ام بلکه بارها به صورت حضوری به آنهایی که مرتکب خطا می شدند تذکر داده ایم اما افرادی در فضای مجازی از این ماجرا مسئله دیگری ساختند.

وی گفت: ما همواره به اتحاد و همدلی ائمه جمعه در منطقه سیستان اعتقاد داریم و امیدواریم تا این اتحاد از گدشته بیشتر شود.

امام جمعه هیرمند بیان کرد: جامعه علما و روحانیت سیستان یک نهاد رسمی است که اکثر ائمه جمعه سیستان و روحانیون برجسته این منطقه در آن عضو هستند کسانی هم که در آن رای نیاوردند همواره به صورت افتخاریدر جلسات دعوت می شوند.

وی گفت: برخی از افراد آنقدر در فضای مجازی به ائمه جمعه توهین می کنند که نیاز به رصد و بررسی بیشتری از سوی نهاد های مربوطه دارد.

امام جمعه هیرمند بیان داشت: تا کنون ۵۰ خانه عالم، ۳۰ خانه محروم بیش از ۳۰۰ سرویس بهداشتی و برپایی موکب اربعین را در سال گذشته داشته ایم که این فعالیت ها به برکت دعای خیر مردم به وقوع پیوسته است.

وی تصریح کرد: فعالیت های خیرخواهانه بسیاری را هم در کل منطقه سیستان آغاز کرده ایم که در جدیدترین آنها ساخت یک آشپزخانه در زابل است، این مکان به طور روزانه به نیازمندان غذای گرم هدیه می دهد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark