داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:
مرگ و میر روزانه کرونا در سیستان رکورد شکست
کد مطلب: ۷۰۷۰۰
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۷
هادی میرزایی گفت: آمار کلی مرگ بر اثر بیماری حاد تنفسی در منطقه سیستان ۹۱ نفر است که آزمایش ۴۰ نفر از این تعداد مثبت قطعی اعلام شده است.
مرگ و میر روزانه کرونا در سیستان رکورد شکست
هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: آمار ابتلا به کرونا در منطقه سیستان هر روز در حال افزایش است.

وی افزود: در 24 ساعت گذشته با اعلام پنج نفر فوتی رکورد مرگ بر اثر بیماری حاد تنفسی شکسته شد، از این تعداد آزمایش کرونا چهار نفر مثبت قطعی اعلام شده است.

میرزایی بیان داشت: در روزهای گذشته بیشترین آمار مرگ بر اثر کرونا در شبانه روز یک الی دو نفر بوده است که با توجه به افزایش آمار ابتلا به کرونا این آمار نیز افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: آمار کلی مرگ بر اثر بیماری حاد تنفسی در منطقه سیستان ۹۱ نفر است که آزمایش ۴۰ نفر از این تعداد مثبت قطعی اعلام شده است.

میرزایی گفت: بیشتری آمار فوتی بر اثر کرونا در تیرماه رخ داده است، قبل از این ماه تعداد فوتی ها نزدیک به ۲۰ نفر اعلام شده بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان داشت: تعداد ۴۹ نفر هم اکنون در بیمارستان تنفسی سینا بستری هستند که از این تعداد ۳۷ نفر تست کرونا آنها مثبت اعلام شده است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد ۹ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند و ۶ نفر نیز به دستگاه وصل هستند.

میرزایی بیان داشت: آمار ها نشان می دهد که اکثر بیمارانی که به دستگاه متصل می شوند دیگر راه بازگشتی ندارند.

وی بیان کرد: اکثر افرادی که در بیمارستان بستری هستند و یا تست کرونا آنها مثبت اعلام شده است سابقه حضور در مراسمات عروسی و عزا را دارند و یا به طور مستقیم با افراد بیمار ارتباط داشته اند.

میرزایی با بیان اینکه مردم باید بیماری کرونا را جدی بگیرند تاکید کرد: کسانی که از بیماری خود اطلاع دارند و در جامعه حضور می یابند باید به وسیله دستگاه های مربوطه برخورد قانونی با آنها صورت بگیرد.


انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark