داخلی آرشيو خبر صفحه مشکلات مردم
امتیاز مثبت 
۰
 
رشد بی‌رمق بورس در دومین روز هفته/ ارزش معاملات بازار سرمایه بالای ۲۰ هزار میلیارد تومان ماند
کد مطلب: ۷۳۰۸۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۳
شاخص بورس تهران در پایان معاملات امروز با رشد ۲۰۸۳ واحدی به ارتفاع یک میلیون و ۲۶۴ هزار واحد رسید؛ ارزش معاملات بازار سهام هم بالای ۲۰ هزار میلیارد تومان ماند.
رشد بی‌رمق بورس در دومین روز هفته/ ارزش معاملات بازار سرمایه بالای ۲۰ هزار میلیارد تومان ماند

به گزارش اوشیدا به نقل از راه دانا؛ بازار سهام امروز یکشنبه مثبت اما رشد آن رمق بود. معاملات روز جاری بازار سرمایه متعادل آغاز شد اما در همان ساعت نخست معاملات فشار عرضه در بازار زیاد شد.

شاخص کل بورس به عنوان نماگر بازار با رشد کم رمق ۲۰۸۳ واحدی مواجه شد و شاخص هم وزن هم مثبت بود ولی شاخص فرابورس با افت همراه شد. در نقشه بازار سرمایه‌ها تعداد رنگ‌های سبز بسیار کم و قرمزها بیشتر بود؛ هر چند در ساعت پایانی بازار تقاضا، کمی بهبود یافت اما اکثر نمادها با صف فروش مواجه بودند که یکی از دلایل عدم منفی نشدن شاخص کل تغییر دامنه نوسان نامتقارن است که از روز گذشته با دامنه ۶مثبت و منفی ۲ اجرایی شد.

معامله گران امروز در بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از یک میلیون و ۷۵۸ هزار معامله انجام دادند و مالکیت بیش از ۱۴ میلیارد و ۱۷۳ میلیون سهم و اوراق مالی دست به دست شد.

ارزش معاملات هم به بیش از ۲۰ هزار و ۳۲۴ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد سهام هم در حدود ۱۴ هزار و ۴۶۶ میلیارد تومان بود و سهامداران حقیقی بیش از ۶۴۵ میلیارد تومان پول از بازار خارج کردند.

 

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران هم در پایان معاملات امروز با ۲۰۸۳ واحد افزایش در ارتفاع یک میلیون و ۲۶۴ هزار و ۳۳۷ واحد ایستاد. شاخص هم وزن هم با رشد ۱۴۶۰ واحدی عدد ۴۳۷ هزار و ۸۵ واحد را ثبت کرد.

معامله گران در بورس تهران بیش از ۱۱ میلیارد و ۹۹۱ میلیون سهم و اوراق مالی را با انجام یک میلیون و ۲۵۱ هزار معامله و به ارزش ۱۲ هزار و ۲۹۲ میلیارد تومان را دادوستد کردند.

نمادهای ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و سایپا بیشترین اثر مثبت را بر شاخص بورس داشتند و در مقابل نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه گذاری تامین اجتماعی بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشتند.

 

شاخص فرابورس ایران هم در جریان معاملات روز جاری با ۵۶ واحد افت به ۱۷ هزار و ۸۱۶ واحد رسید.

معامله گران در فرابورس بیش از ۲ میلیارد و ۱۸۲ میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب ۵۰۷ هزار نوبت و به ارزش ۸۰۳۲ میلیارد تومان را معامله کردند.

نمادهای بیمه پاسارگاد، پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان جنوب و ذوب آهن اصفهان با بیشترین اثر منفی در کاهش شاخص بیشترین نقش را داشتند و در مقابل نمادهای شرکت آهن و فولاد ارفع و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه با بیشترین اثر مثبت مانع ریزش بیشتر شاخص شدند.

 
انتهای پیام
Share/Save/Bookmark