داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مسئول ورزش بانوان زابل:
حجاب بانوان ایرانی الگویی برای سایر کشورهای اسلامی است/از فضای مجازی باید برای تبلیغ حجاب استفاده کرد
کد مطلب: ۷۰۵۵۸
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۴۹
صدیقه واعضی گفت: مربیان ورزشی نقش مهمی در انتشار فرهنگ حجاب دارند.
حجاب بانوان ایرانی الگویی برای سایر کشورهای اسلامی است/از فضای مجازی باید برای تبلیغ حجاب استفاده کرد
صدیقه واعضی مسئول ورزش بانوان شهرستان زابل و مربی کبدی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: خوشبختانه در استان سیستان و بلوچستان بر اساس سنت ها و فرهنگی که از گذشته تا به امروز به جای مانده است بانوان دارای حجاب اسلامی اند و به عقاید خود پایبند هستند.


وی افزود: حجاب در جامعه یک عرف است و بانوان ایران باید الگویی باشند برای سایر بانوان کشورهای اسلامی ، چرا که بسیاری از کشورهای جهان ایران را به عنوان یک سر لوحه قرار داده اند.


واعضی تصریح کرد: هفته عفاف و حجاب فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ حجاب در جامعه است، نقش بانوان باید بسیجی باشد، امروزه متاسفانه الگوهای نا مناسب غربی بازار های ایران را فرا گرفته است که باتوجه به تهاجم فرهنگی در سال های اخیر بسیاری از بانوان به این نوع رفتار ها روی آورده اند.


مربی درجه دو کبدی کشور خاطرنشان کرد: مربیان ورزشی نقش مهمی در انتشار فرهنگ حجاب دارند، بسیاری از ورزشکاران به گونه ای خود بر این امر واقف هستند اما افرادی نیز وجود دارند که با آموزش و گفت و گو در خصوص فواید حجاب باید راهنمایی شوند.


مسئول ورزش بانوان شهرستان زابل گفت: نقش مربی در فرهنگ سازی برای حجاب تاثیر بسیاری دارد از این رو نیز مربیان استان بارها برای مسئله مهم حجاب گرد هم می آیند تا نگذارند این مهم از بانوان ورزشکار دور بماند.


وی همچنین تصریح کرد: فضای مجازی خصوصیت های مختلفی دارد که می تواند با توجه به فضای گسترده و وسیعی که دارد در خصوص تبلیغ برای حجاب از آن استفاده کرد البته این فضا نیز باید مدیریت شده و با وسوساس بیشتری توسط مربیان و خانواده ها در دسترس نوجوانان و ورزشکاران قرار گیرد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark