داخلی آرشيو خبر صفحه فرهنگ و هنر
امتیاز مثبت 
۰
 
فیلم‌های سینمایی تلویزیون در روز اربعین
کد مطلب: ۶۴۹۵۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳
شبکه‌های مختلف سیما در ایام اربعین هفته فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی مختلفی را برای پخش در نظر گرفته‌اند که از مهمترین آن‌ها می‌توان به «بادیگارد»، «میهمان داریم» و «کربلا جغرافیای تاریخ» اشاره کرد.
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «پرچم های برافراشته»، «مهمان داریم»، «کوچه هفتم»، «مقصد»، «گهواره»، «کربلا جغرافیای تاریخ»، «بادیگارد»، «ستاره لارا»، «نغمه»، «خاتم شیراز»، «یه خواب کوچولو»، «شجاع مرد کوچک»، «چراغ روشن چراغ خاموش»، «هیهات»، «اتاق سبز»، «خاکستری»، «شکارچیان»، «طفلان مسلم 2» و «شکار» سه شنبه هشتم آبان‌ماه مصادف با اربعین سید و سالار شهیدان از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک به سراغ «پرچم‌های برافراشته» می‌رود
فیلم تلویزیونی «پرچم های برافراشته» به کارگردانی بیان ترک، سه شنبه هشتم آبان‌ماه ساعت 9 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. این فیلم مستندی است که درباره راهپیمایان اربعین حسینی تهیه شده است.

«مهمان داریم» روایتی از یک جانباز قطع نخاعی
فیلم سینمایی «مهمان داریم» به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور، سه شنبه هشتم آبان‌ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در این فیلم خواهید دید: ابراهیم و فخری در خانه‌ای قدیمی زندگی می‌کنند و سه فرزندشان شهید شده و فرزند چهارم رضا جانباز قطع نخاعی‌ است که در یک آسایشگاه تحت مراقبت قرار دارد. رضا بعد از شهادت هم‌رزم‌اش، کمال، پرخاشگر و عصبی شده و داروهایش را مصرف نمی‌کند، به همین خاطر ابراهیم و فخری تصمیم می‌گیرند او را به خانه آورده و خود از وی مراقبت کنند. محبوبه خواهر کمال به خانه آنها می‌آید و مایل است طبق قرار قبلی با رضا ازدواج کند، اما... در فیلم سینمایی «مهمان داریم»، پرویز پرستویی، آهو خردمند و بهروز شعیبی ایفای نقش کرده‌اند.

«کوچه هفتم» فیلم سینمایی شبکه دو در اربعین حسینی
فیلم تلویزیونی «کوچه هفتم» به کارگردانی حسین تبریزی، سه شنبه هشتم آبان‌ماه ساعت ‌8 صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود. فیلم درباره سبحان پسرکی هفت ساله و بسیار با سر و زبان است که پدرش در بازار فرش باربری می‌کند. پدر سبحان مدتی است که به علت سرقت رفتن یک فرش عتیقه، در زندان است. صاحب فرش فروشی او را عامل سرقت می‌داند، اما سبحان که می‌داند پدرش بی‌گناه است، نذر می‌کند که تا اربعین بی‌گناهی پدرش اثبات و او از زندان آزاد شود، او به شیوه کودکانه خود و با استفاده از حلقه‌های فلزی، زنجیری دست ساز درست می‌کند و ... سیاوش طهمورث، جعفر دهقان، نگین صدق گویا، مجید شهریاری و سعید نوراللهی در فیلم تلویزیونی «کوچه هفتم» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

«مقصد» ماجرای نذر سقاخانه‌ای برای حرم امام حسین(ع)
فیلم تلویزیونی «مقصد» به کارگردانی اصغر نعیمی، سه شنبه هشتم آبان‌ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. در این فیلم خواهیم دید: رضا به همراه پدر زنش که از ضریح‌سازان قدیمی است، نذر محله را که ساخت سقاخانه‌ای برای حرم امام حسین(ع) است، به انجام می‌رسانند، مریم همسر رضا که زندگیش را وقف خدمت به افراد معلول و سالخورده کرده است، بر اثر بیماری صعب العلاجی می‌میرد، رضا به هم می ریزد، پای رفتن به کربلا و بردن سقا خانه را از دست می‌دهد، اما .. رامین راستاد، سحر قریشی و محمود عزیزی در این فیلم بازی کرده‌اند.

«گهواره» و سرنوشت نامعلوم نوزاد تعزیه
فیلم تلویزیونی «گهواره» به کارگردانی نادر مقدس، سه شنبه هشتم آبان‌ماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. در این فیلم با بازی محمود پاک‌نیت و بهنوش صبر کن خواهیم دید: ربّعلی در مراسم تعزیه عاشورا، نوزادی را از دست زنی می‌گیرد و در مراسم برای ادا نذر می‌چرخاند اما پس از آن، مادر نوزاد ناپدید می‌شود. ربعلی، نوزاد را به نزد همسرش در امامزاده‌ای که متولی آن است می‌برد. او و همسرش که در سنین کهولت به سر می‌برند، فرزندی ندارند. خدیجه همسرش، می‌خواهد نوزاد را برای خود نگه دارد. اما ...

«کربلا جغرافیای تاریخ» روایتی حماسی از امام حسین(ع)
فیلم تلویزیونی «کربلا جغرافیای تاریخ» به کارگردانی داریوش یاری، سه‌شنبه هشتم آبان‌ماه ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. این مستند در فاز نخست مروری مستندگونه بر حرکت حماسی امام‌حسین(ع) از ابتدا تا پس از شهادت در روز عاشورا دارد و در فاز بعدی چگونگی عزاداری در فرهنگ‌های مختلف در جهان را در ماه محرم بررسی می‌کند.

«بادیگارد» و نوستالژی دیگری از ابراهیم حاتمی‌کیا
فیلم تلویزیونی «بادیگارد» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا، سه شنبه هشتم‌آبان‌ماه ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد. در این فیلم خواهیم دید: حاج حیدر یک محافظ شخصیت باسابقه و قدیمی است که از اوایل انقلاب همواره وظیفه محافظت از شخصیت‌های بلند پایه نظام را برعهده داشته است. در یکی از مأموریت‌هایی که حاج حیدر به همراه یکی از نمایندگان مجلس به منطقه‌ای در سیستان و بلوچستان سفر کرده، بمب‌گذاری اتفاق افتاده و نماینده مجل پس از مدتی بستری شدن در بیمارستان از دنیا می‌رود. این اتفاق، پای ماموران حراست و پیگیری را به پرونده باز می‌کند که معتقدند حاج حیدر در حفاظت از نماینده مجلس کوتاهی کرده است. در همین حین مسئولین حاج حیدر، از او می‌خواهند حفاظت یکی از دانشمندان جوان هسته‌ای کشور را برعهده بگیرد که ... پرویز پرستویی، مریلا زارعی، بابک حمیدیان، امیر آقایی، پریوش نظریه، فرهاد قائمیان و شیلا خداداد در فیلم سینمایی «بادیگارد» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

«ستاره لارا» و سقوط ستاره در شبکه پنج
فیلم سینمایی «ستاره لارا» به کارگردانی پیت دی ریکر، سه شنبه هشتم آبان‌ماه ساعت 9 از شبکه پنج پخش می‌شود. در خلاصه داستان آمده است: لارای هفت ساله به تازگی به همراه خانواده‌اش به شهری دیگر مهاجرت کرده‌اند و دخترک اوقات سختی را بدون داشتن دوست سپری می‌کند. شبی در حالی که لارا در کنار پنجره اتاقش نشسته است ستاره‌ای را می‌بیند که از آسمان سقوط می‌کند. لارا به کمک ستاره ...

«نغمه» ابوالقاسم طالبی و روایتی دیگر از یک جانباز شیمیایی
فیلم سینمایی «نغمه» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی، سه شنبه هشتم‌آبان‌ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود در این فیلم خواهیم دید: محمود یک مهندس کامپیوتر و جانباز شیمیایی است که یک شب وقتی کیف دختری به نام شیوا را دزد می‌زند آن را پس می‌گیرد. دختر که دانشجوی همسر او نغمه است و در مورد طلاق تحقیق می‌کند، فردای آن روز او را در دادگاه می‌بیند که می‌خواهد همسرش را طلاق دهد. شیوا می‌خواهد هر طور شده بفهمد او که بیمار است چرا می‌خواهد همسرش را طلاق دهد او که نمی‌داند استادش همسر محمود است تمام سعی خود را می‌کند ولی متوجه نمی‌شود تا ... حسین یاری، حمیرا ریاضی، فقیهه سلطانی، کامبیز دیرباز و مهتاج نجومی در این فیلم هنرنمایی کرده‌اند.

«خاتم شیراز» روی آنتن شبکه شما
فیلم تلویزیونی «خاتم شیراز» به کارگردانی ایمان افشاریان، سه شنبه هشتم آبان‌ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان آمده است: حاج محمود که استاد خاتم کاری است قصد دارد برای حرمیین عسکریین عراق صندوق خاتم کاری بسازد. اما بیماری قلبی او را روانه بیمارستان می کند. بهروز پسرش به او قول می‌دهد کار صندوق را به پایان برساند. اما دایی او که دختری به نام پری دارد و قرار ازدواج او با بهروز گذاشته شده است دچار ورشکستگی مالی شده است، قصد دارد کار خاتم کاری را از دست بهروز و پدرش در بیاورد. اما بهروز ... زهرا سعیدی، مهدی فقیه، سلمان فرخنده، سوده شرحی در فیلم تلویزیونی «خاتم شیراز» بازی کرده‌اند.

«یه خواب کوچولو» به روایت مسلم جوان نوحه‌خوان
فیلم تلویزیونی «یه خواب کوچولو» به کارگردانی حسین عامری، سه شنبه هشتم آبان‌ماه ساعت 24 از شبکه شما پخش خواهد شد. داستان فیلم درباره مسلم، جوان نوحه خوانی است که به همراه همسرش مینا سوار بر یک موتور در جاده با وانتی تصادف می‌کند. راننده وانت علیرغم جراحت سخت مینا و درماندگی مسلم می‌گریزد و مینا در می‌گذرد. از این پس زندگی مسلم، رنگی از انتقام به خود می گیرد. مسلم جستجویی را برای یافتن ضارب آغاز می‌کند و در این سفر و مسیر با کسانی آشنا می‌شود که ... ارسطو خوش رزم، علی رضا پور محمد، لیلا جوان و سعید آهویی در فیلم تلویزیونی «یه خواب کوچولو» هنرنمایی کرده‌اند.

روایت زندگی شهید فهمیده در شبکه کودک
انیمیشن سینمایی «شجاع مرد کوچک» به کارگردانی صمد غلامزاده، سه‌شنبه هشتم آبان‌ماه ساعت 14 از شبکه کودک پخش خواهد شد. این فیلم، داستان زندگی شهید محمدحسین فهمیده، رزمنده سیزده ‌ساله است از دوران مدرسه تا زمان شهادت او در جریان دفاع از خرمشهر. این نوجوان سلحشور الگو و سرمشق بزرگی برای مردم علی‌الخصوص کودکان و رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس بود.

فیلم‌های اربعینی شبکه نمایش؛ از «هیهات» تا «طفلان مسلم2»
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «چراغ روشن چراغ خاموش» به کارگردانی حسین تبریزی، «هیهات» به کارگردانی هادی مقدم دوست و روح‌الله حجازی، «اتاق سبز»، «خاکستری»، «شکارچیان»، «طفلان مسلم2» به کارگردانی سیدمجتبی یاسینی و «شکار» سه شنبه هشتم آبان‌ماه ساعت 11، 13، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

منبع: تسنیم
Share/Save/Bookmark