داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
امام جمعه زابل:
مسئولان از سپاه پاسداران الگو گیرند/ قوه صامعه برخی مسئولان در پایتخت نسبت به مشکلات سیستان ضعیف است/ ویژه خواری بسیاری از مسئولان از مرز سیس
کد مطلب: ۶۴۰۳۷
تاریخ انتشار:جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۳
امام جمعه زابل گفت: مسئولان در کارهای خود از سپاه پاسداران الگو گیرند و همچنین در امور با این نهاد مقدس همکاری کنند.
مسئولان از سپاه پاسداران الگو گیرند/ قوه صامعه برخی مسئولان در پایتخت نسبت به مشکلات سیستان ضعیف است/ ویژه خواری بسیاری از مسئولان از مرز سیس
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان زابل عنوان کرد: دولت توجه ویژه ای به شعار سال داشته باشد، حمایت از کالای ایرانی با جلوگیری از ورود غیرقانونی کالا به داخل کشور و همچنین برخورد جدی با قاچاقچیان کالا امکان پذیر است؛ هنگامی که قاچاقچی کالا می گوییم به فرموده رهبر عزیزمان این کوله بر بلوچستانی و سیستانی نیستند بلکه جلوی آن صدها و هزاران کانتینر کالای قاچاق باید گرفته شود.


وی افزود: این صدها کانتینر قاچاق کار مردم معمولی که نیست، باید وصل به یک مسئولی باشد که این چنین اشتباهی را مرتکب می‌شود جلوی اینها باید گرفته شود.


امام جمعه زابل خاطرنشان کرد: از رئیس جمهور درخواست داریم سرعت کار را بیشتر کند کمی زودتر به محل کار خود بیایند و کمی دیرتر به خانه خود تشریف ببرند و بیشتر به مشکلات مردم رسیدگی کنند.


خطیب نماز جمعه زابل تاکید کرد: بارها گفته ایم که قوه صامعه مسئولین اجرایی در پایتخت نسبت به شنیدن دردهای مردم سیستان و بلوچستان مخصوصا سیستان دارالولایه ضیعف است و بعضی وقتها کاملا تعطیل می باشد.


وی اذعان کرد: اینکه یکی از مسئولین موضوع شیرین کردن آب دریا را مطرح می‌کنند بسیار خوب است اما سالهاست که این را می‌گوییم، چرا اینقدر فرصت سوزی شود؟ سالها گفته ایم که این طرح هفت یا هشت سال پیش این طرح تا مرحله اجرا پیش رفته، اما در استان ما تعطیل شد شیرین کردن آب دریا، اما در کرمان اجرایی شد.


امام جمعه زابل در ادامه عنوان کرد: ما چه کار کنیم که به مثل سایر استانها نفوذ در دولت و مسئولین اجرایی نداریم؟ آیا این عدالت است؟ این که الان نیروگاه خورشیدی شناور روی آبهای چاه نیمه را مطرح کردند طرح بسیار خوبیست و از دولت تشکر می کنیم، اما ای کاش زودتر انجام می‌شد، سالهاست بحث تبخیر آب چاه نیمه مطرح بوده است.


وی ابراز کرد: همان زمان گفتیم چرا آب چاه نیمه را به زاهدان می‌برید و یک فکر دیگری برای زاهدان انجام بدهید، همان موقع مسئولین می‌گفتند ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب در چاه نیمه تبخیر می شود، ما گفتیم از قسمت تبخیر شده آن به زاهدان آب بدهید چون تبخیر می‌شود باید زاهدان را آب بدهید؟ سالها این حرفها را گفته ایم‌، افسوس ما اینکه این همه فریاد می‌زنیم اما چرا دیر به سمع مسئولین محترم میرسد؟حجت الاسلام کیخا اضافه کرد: درخواست ما سرعت بخشیدن به انجام طرح هاست، طرح انتقال آب تا کجا پیش رفته؟ چقدر باید زمان بگذرد از زمان افتتاح آن، کی قرار بود افتتاح شود ؟ الان سال ۹۷ است.


امام جمعه زابل افزود: بازارچه های مرزی چرا روند اجرایی شدن آن دیر و کند پیش می‌رود؟ اگر منطقه آزاد در هیج جای کشور توجیح اقتصادی نداشته باشد در سیستان تا اطلاع ثانوی منطقه آزاد توجیح اقتصادی در حد اعلای خود دارد؛ پاس های مرزی چه شد؟ حق مرزنشینی چه شد؟ پول هم از مردم گرفتید، چه خبر؟ اینها را به مردم اطلاع بدهید؛

میزان خسارت به کشاورزان تعیین شد؟ کی پرداخت می‌شود؟ اینها را جواب بدهید.


وی اظهار کرد: حمایت از دامداران چه شد؟ از دامداران و کشاورزان بهصورت عملی حمایت کنید به مثل سپاه پاسداران، با سپاه پاسداران همکاری کنید، همه سرباز ولایت هستیم، نگویم اگر این‌کار را انجام بدهیم به اسم چه کسی تمام می شود.


امام جمعه زابل تصریح کرد: بعد از خروج آمریکا از برجام باز هم مقام معظم رهبری تاکید کردند که این سه کشور اروپایی هم مورد اعتماد نیستند و از اینها ضمانت‌های عملی و بسیار قطعی بگیرید که ان‌شالله مسئولین مدنظر قرار بدهند.


حجت الاسلام کیخا تاکید کرد: توجه ویژه به توان داخلی کشور و اقتصاد مقاومتی یکی از مواردی است که باید مسئولین مد نظر داشته باشند زیرا هرچقدر قدرت اقتصادی کشور بیشتر شود اقتدار ما بیشتر می‌شود؛ ما در یک جنگ اقتصادی هستیم و باید در این جنگ فکرها را بکار ببریم و مقابل دشمن با تمام توان ایستادگی کنیم.


وی اظهار کرد: یکشنبه ۳۰ اردیبهشت روز جمعیت است مسئولین عاشقانه خدمت کنید تا جمعیت از تنگه احد ایران خارج نشود؛ برای خدمت به مردم مسئولین محترم دل و جان خودتان را هدیه کنید نه برای پر کردن جیب خودتان، نرسد آن زمانی که بنده اسنادی را رو کنم بعضی از مسئولینی که از همین مرز، مرزی که مردم در آن تلف می‌شوند میلیاردها میلیارد به جیب می‌زنند و ویژه خواری می‌کنند؛ نرسد آن روزی که من مجبور بشوم در خطبه ها این اسناد را علنی کنم.

امامجمعه زابل بیان کرد: مسئولین در جمع مردم باشند به روستاها و خرابه ها سر بزنید و به مثال میرحسینی ها کار کنید انقلابی و بسیجی باشد اگر می‌خواهید در این بازه زمانی اندک مسئولیت اجر اخروی داشته باشید.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :