داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
بازار طلا و سکه آرام گرفت
کد مطلب: ۷۰۳۰۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰
نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر گفت: امروز بازار طلا و سکه آرام بود و شاهد نوسان خاصی در آن نبودیم.
بازار طلا و سکه آرام گرفت

به گزارش اوشیدا؛ محمد کشتی آرای نائب رئیس دوم  اتحادیه طلا و جواهر در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت بازار طلا، گفت: امروز نوسان خاصی در قیمت طلا و سکه مشاهده نشد و بازار روند آرامی داشت. 

نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: طبق روال روزهای شنبه  قیمت ارز و سکه در بازار نوسان دارد اما امروز بازار طلا و سکه به شدت آرام بود. دلیل این آرام بودن بازار را می توان کاهش داد و ستدها دانست.

کشتی آرای تشریح کرد: تنها مقداری در اول صبح شاهد نوسانات جزئی در بازار بودیم. اینکه تا پایان هفته بازار طلا و سکه چطور خواهد بود را نمی توان گفت اما احتمال اینکه شاهد افزایش قیمت ها باشیم، وجود دارد. هفته گذشته نوسانات زیادی در بازار طلا و سکه شاهد بودیم اما مشخص نیست این هفته بازار چطور باشدنائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به قیمت اونس طلا، گفت: امروز قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی یک هزار و ۷۳۱ دلار بود. سکه طرح قدیم ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۷ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان، نیم سکه ۳ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، سکه یک گرمی یک میلیون و ۷۰ هزار تومان معامله شد.

کشتی آرای بیان کرد: هر مثقال طلا ۱۷ عیار، ۳ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۷۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. در کشور ما ثبات و تلاطم بازار طلا و سکه به تولید، اشتغال و بازار ارز بستگی دارد؛ این در حالی است که اگر یکی از آن‌ها دچار نوسان شود می‌تواند بازار را تحت تأثیر قرار دهد.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark