داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
فروش آرد آزاد در نانوایی های سیستان/15 نانوایی متخلف شناسایی شدند
کد مطلب: ۶۶۹۳۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۳
نان تولیدی در نانوایی های زابل روز به روز کیفیت خود را از دست می دهد و این مسئله باعث نگرانی برخی از مردم شده است.
فروش آرد آزاد در نانوایی های سیستان/15 نانوایی متخلف شناسایی شدند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ شهرستان زابل یکی از پنج شهر منطقه سیستان است که بیشترین نانوایی های شمال استان در این شهرستان قرار دارد و به دلیل تقاضای بالا و عرضه مناسب نان ، کیفیت پیشرفت چندانی در سال های اخیر نداشته است.
یکی از مهمترین دلایل احداث نانوایی ها در سیستان فروش آزاد آرد است ، که سال هاست با این پدیده متولین امر در حال مبارزه هستند، برخی از نانوایی ها نان را با کفیت پایین تولید می کنند تا بتوانند از این طریق آرد را به صورت مستقیم و با سود بیشتر به فروش برسانند.
با این حال پدیده جدیدی در سیستان آغاز شده است که در آن افراد نان را برای قاچاق به کشور افغانستان صادر می کنند و از این طریق به سود بالایی دست پیدا خواهند کرد.
نان تولیدی در نانوایی های زابل روز به روز  کیفیت خود را از دست می دهد و این مسئله باعث نگرانی برخی از مردم شده است.
رضا شهری زاد رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: به صورت مداوم و بی وقفه از نانوایی های سطح شهرستان زابل بازدید به عمل می آید.
وی افزود: در بازدید امروز از نانوایی های سطح شهرستان زابل ۱۵ نانوایی متخلف شناسایی و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی. معرفی شدند.
شهری زاد خاطرنشان کرد: تخلف این نانوایی ها شامل ، کم فروشی ، عدم درج قیمت ، عرضه خارج از شبکه آرد و عدم دستورالعمل های بهداشتی به مبلغ بیش از ۶۰ میلیون ریال می باشد.
وی با بیان اینکه سلامت و رضایت شهروندان از اهمیت بالایی برخوردار است تصریح کرد: با نانوایی هایی که خارج از چهار چوب قانون عمل کنند ، برخورد جدی و قانونی خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند متخلفین را به تلفن ۱۲۴ معرفی کنند تا در کمترین زمان با این افراد برخورد قانونی صورت بگیرد.


انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark