داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه هیرمند:
نمایندگان سیستان همدلی داشته باشند/جمهوری اسلامی وارد ابر قدرتی جهان شده است
کد مطلب: ۷۰۱۲۲
تاریخ انتشار:جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۲
نماز جمعه شهرستان هیرمند به امامت حجت الاسلام ابراهیم گزمه در مصلی الغدیر این شهرستان برگزار شد.
نمایندگان سیستان همدلی داشته باشند/جمهوری اسلامی وارد ابر قدرتی جهان شده است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: در هفته پیش رو مناسبت های مهمی در تاریخ انقلاب از جمله رحلت بنیان گذار انقلاب اسلامی و معرفی حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی را داریم.

وی افزود: مکتب امام شاخص های فراوانی داشت که سه تا از مهمترین آنها عقلانیت، معنویت و عدالت بود امام بر اساس عقلانیت حرکت می کرد هیچ وقت احساسی گرا فکر نکرد.

وی ادامه داد: همچنین امام با توکل و تفکر انقلاب را پیش برد نمونه هایی از عقلانیت امام را می توان به مردم سالاری برای نظام سیاسی کشور اشاره کرد.

امام جمعه هیرمند بیان داشت: قانون اساسی مردم با تدوین خود مردم شکل گرفت از بعد معنویت نیز می توان به اخلاص، کار برای خدا و اخلاق مداری امام اشاره کرد که راز ماندگاری انقلاب نیز همین ها است.

حجت الاسلام گزمه گفت: از بعد عدالت نیز اصرار به رسیدگی به محرومان ،عدم اشرافی گیری و تاکید امام به مردمی بودن مسئولان دانست که بخشی از مکتب امام هم محسوب می شود.

وی ادامه داد: در سال های انقلاب از گردنه های سختی به دلیل پایبند بودن به مکتب امام عبور کرده ایم لذا هر جا که پایبند بوده ایم موفق عمل کرده ایم.

وی با اشاره به شروع به مجلس یازدهم گفت: آنطور که انتظار میرفت در راس مجلس مرد انقلابی و با انصاف انتخاب شد، انتظاری که از مجلس داریم این است که چهل سال آینده کشور را برنامه ریزی کند و به سفارش رهبری عمل کنند.

حجت الاسلام گزمه بیان داشت: حضرت آقا فرمودند مجلس به دنبال اجرای عدالت باشد، لذا مجلس انقلابی باید عدالت را در جامعه گسترش بدهد تا رضایت رهبری جلب شود.

وی گفت: مجلس باید از حاشیه ها بدور باشد و منطقه گرا نباشد و منافع ملی را در نظر بگیرد، نمایندگان مجلس نباید غرق در اشرافیت باشند و به سوی باید ها حرکت کنند.

امام جمعه هیرمند بیان داشت: یکی از نمایندگان سیستان نیز برای هیئت رئیسه مجلس نام نویسی کردند که خود باوری وی را نشان می دهد اما با اختلاف اندکی نتوانست وارد هیئت رئیسه شود این نشان دهنده این است که می توان از مناطق محروم نیز وارد این چنین پست های مهمی شد.

وی خاطرنشان کرد: انتظار ما از نمایندگان سیستان همدلی و همراهی است هم افزایی داشته باشند و دنبال تخریب همدیگر نباشند چرا که در این مسیر می توانند گره گشا باشند.

امام جمعه شهرستان هیرمند گفت: کشور ابر قدرت کشوری است که بتواند حرکاتی در جهان انجام دهد که در دنیا تاثیر گذار باشد ، ایران شرایط ۴۰ سال تحریم و تحت فشار وارد ابر قدرتی جهان شد.

وی افزود: امروز برنامه هایی که داریم اجرا می کنیم در جهان تاثیر گذار است و دشمن باید آن را ببیند یک نمونه آن ارسال محموله سوختی به کشور ونزوئلا است.

خطیب جمعه هیرمند بیان داشت: امروز در بناگوش آمریکا کشتی های نفت کش را حرکت دادیم ، به گفته حضرت آقا زمان بزن و در رو تمام شده است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark