داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
دیوار های فرسوده بلای جان شهروندان زابلی/شهردار: کار تخریب با حکم قضایی آغاز شده است
کد مطلب: ۶۷۳۶۰
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۴
بسیاری از ساختمان های قدیمی در زابل ، به پایان عمر خود نزدیک شده اند و نیاز جدی به تخریب و بازسازی دارند.
دیوار های فرسوده بلای جان شهروندان زابلی/شهردار: کار تخریب با حکم قضایی آغاز شده است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مهمترین مشکلات عمده شهرستان زابل وجود خانه ها با دیوارهای فرسوده است که در بسیاری از محلات این شهرستان دیده می شود.
برخی از منازل در زابل قدمتی بیش از ۶۰ سال دارند و در محله های پر تردد نیز واقع شده اند، همین مسئله باعث بوجود آمدن نگرانی هایی از جمله ریزش دیوار ها و یا بنای خانه بر روی عابرین پیاده شده است.
فرسودگی دیوارهای منازل قدیمی یک بار مردم استان سیستان و بلوچستان را داغدار کرده است و باعث فوت چهار نفر در مرکز استان شد، این در حالیست که وجود این دیوارها در زابل نیز موجی از نگرانی ها را برای خانواده های سیستانی به همراه داشته است.
یکی از شهروندان سیستانی در همین خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: نگرانی بسیاری از خانواده ها برای کودکان و نوجوانان است که به طور نا خوداگاه در کنار این بناهای فرسوده و قدیمی به بازی می پردازند.
وی افزود: بسیاری از این املاک صاحبانی نا معلوم دارند چرا که سالهاست به همین شکل رها شده  و کسی سراغ از آنها نمی گیرد.
وی ادامه داد: در زابل برخی از خانواده ها در این منازل سکونت دارند و به اجبار شب خود را به صبح می رسانند در صورتی که هیچ ایمنی در این منازل وجود ندارد.


تخریب دیوارهای فرسوده و خطرزا

موسی خمری شهردار شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا در همین خصوص گفت: بدون شک در خیابان های زابل نیز بناهای فرسوده دیده می شوند که برخی از آنها خطرزا هستند.
وی افزود: در همین رابطه شهرداری پس از صدور اخطاریه به مالکان این املاک جهت تخریب آنها اقدام خواهد کرد.
خمری خاطرنشان کرد: همچنین چندین بناهای فرسوده که باعث نگرانی های متعددی برای شهروندان نیز شده بود در حال حاضر تخریب شده اند تا مالکان آنها اقدام به ساخت دوباره کنند.
شهردار زابل تصریح کرد: در همین خصوص بناهای فرسوده که پیشبینی می شد برای سلامت جان شهروندان خطرزا باشد در تقاطع خیابان شهید رجایی و سعدی توسط شهرداری به طور کامل تخریب شد.
وی گفت: این مکان ها توسط شهروندان به شهرداری اطلاع رسانی می شود و شهرداری پس از اخذ مدارک قانونی وارد عمل می شود و این مکان های پر خطر را تخریب می کند.
خمری تصریح کرد: پیشتر نیز دیوار های فرسوده محله ژیانی مورد تخریب واقع قرار گرفته بود.
انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark