داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
پشت پرده نانوایی های غیر بهداشتی در زابل؛
از وجود موش در آزادپزی ها تا زد و بند برای فرار از چنگ قانون
کد مطلب: ۶۹۰۲۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۷
به گفته برخی از شهروندان بسیاری از نانوایی های سطح شهرستان زابل فاقد پاکیزگی و بهداشت کامل هستند.
از وجود موش در آزادپزی ها تا زد و بند برای فرار از چنگ قانون
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ رعایت بهداشت در مراکز تولیدی مواد غذایی از جمله مهمترین عوامل در جلب رضایت شهروندان و همچنین سلامتی انسان هاست.
در شمال سیستان و بلوچستان که از کارخانه‌های تولیدی محروم است اما کارگاه های کوچک تولید کلوچه و نانوایی های آزادپز متعددی در آن مشغول فعالیت هستند رعایت بهداشت از مهمترین دغدغه شهروندان در این منطقه به شمار می رود.
به گفته برخی از شهروندان بسیاری از نانوایی های سطح شهرستان زابل فاقد پاکیزگی و سلامت کامل هستند.
به گفته محمد حسین سرحدی برخی از این آزادپزی ها از کارگران معتاد استفاده می کنند که با پرداخت دستمزد پایین بتوانند کارگر بیشتری جذب کنند.
این شهروند سیستانی بیان داشت: بارها مشاهده شده است که شاطر نانوایی سیگار به دست ، نان را به دست مردم می دهد‌.
وی گفت: اینکه مالک نانوایی چرا مانع رعایت بهداشت که از نکات اولیه یک مرکز تولیدی مواد غذایی است می شود جای بررسی و نظارت بیشتر دارد.
دکتر هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت وگو با خبرنگار اوشیدا گفت: متاسفانه مردم از پشت پرده برخی از نانوایی های سطح شهرستان اصلا اطلاع ندارند.
وی افزود: بسیاری از این نانوایی ها بهداشت تا مناسبی دارند که حتی از ظاهر افراد فعال در آن نیز می توان حدس زد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل ادامه داد: مامورین بهداشت که همواره در تلاش هستند تا متخلفان را شناسایی کنند در برخی از این نانوایی ها موش، مواد غذایی فاسد و سایر موارد غیر بهداشتی را کشف می کنند.
وی بیان داشت: این عوامل نه تنها برای سلامتی شهروندان خطرساز است بلکه مالکان این نانوایی ها دچار تخلف می شوند و نباید اجازه فعالیت به آنها داده شود.
وی تصریح کرد: علوم پزشکی طبق قانون و مقررات می تواند مراکز متخلف را ۴۸ تا ۷۲ ساعت پلمپ کند بیش از این خارج از توان دانشگاه علوم پزشکی است.
میرزایی گفت: حتی بسیاری از صاحبان این نانوایی ها با زد و بند هایی که دارند تا قبل از اتمام ۴۸ ساعت اقدام به بازگشایی نانوایی کرده و به فروش مجدد مشغول می شوند.
وی خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا می شود تا از نانوایی های مطمعن و بهداشتی نان مورد نیاز خود را تامین کنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark