داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در پی عدم رعایت نکات بهداشتی؛
سیستان در آستانه موج سوم شیوع کرونا قرار گرفت/در خانه بمانیم بهترین پیشگیری از "کویید19"
کد مطلب: ۷۰۱۷۷
تاریخ انتشار:شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۰۶
استان سیستان و بلوچستان که در روزهای نخست شیوع ویروس یکی از مناطق با آمار پایین ابتلا بود ، این روزها به یکی از استان های بحرانی تبدیل شده است.
سیستان در آستانه موج سوم شیوع کرونا قرار گرفت/در خانه بمانیم بهترین پیشگیری از "کویید19"
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ ویورس کرونا این روزها در استان سیستان و بلوچستان به دلیل عدم رعایت توصیه های بهداشتی توسط مردم جا خوش کرد است.

این در حالی است که بسیاری از افراد با توجه به اینکه روزانه آمار این ویروس افزایش می یابد بی اعتنا و بی خیال تر از گذشته با آن رفتار می کنند.

انجام توصیه های بهداشتی در روزهای اول شیوع کرون به دلیل وجود ترس و استرس در مردم به گونه ای جدی گرفته شد که این ویروس در مدت زمان کمی کنترل شد.

خستگی کادر درمان و همچنین افزایش مرگ و میر ناشی از این بیماری نیز دلیل مناسبی برای جدی گرفتن توصیه های بهداشتی از سوی مردم تلقی نمی شود و همچنان آنها به رفتار های خطرآفرین در برابر این بیماری ادامه می دهند.

استان سیستان و بلوچستان که در روزهای نخست شیوع ویروس یکی از مناطق با آمار پایین ابتلا بود ، این روزها به یکی از استان های بحرانی تبدیل شده است.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل ویورس کرونا در شمال استان ابتدا در افرادی مشاهده شد که سابقه سفر به سایر شهرهای ایران از جمله قم را داشته اند.

رفته رفته این ویروس در استان پهناور سیستان و بلوچستن به قدر گسترده شد که حتی در یک مراسم ترحیم تعداد ۱۵ نفر از اهالی یک روستا به آن مبتلا شدند.

گرچه این روزها ویروس کرونا از سوی مردم ساده برشمرده می شود و توصیه های بهداشتی را جدی نمی گیرند اما خطرات کرونا از روزها آغاز حتی بیشتر نیز شده است.


شعار "در خانه بمانیم" فراموش شده است


هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا در همین خصوص گفت: اگر مردم به همین شکل توصیه های بهداشتی را رعایت نکنند موج سوم شیوع کرونا در سیستان رقم خواهد خورد.

وی افزود: هم اکنون منطقه سیستان در موج دوم قرار دارد که این موج به دلیل عدم رعایت توصیه های بهداشتی چندی پیش در منطقه آغاز شده است.

میرزایی بیان داشت: در منطقه سیستان چند شهر در وضعیت قرمز قرار دارند ، این در حالی است که چندی قبل در وضعیت سفید قرار داشتیم.

وی تصریح کرد: ترس اولیه مردم نسبت به بیماری کرونا تمام شده است و همین امر باعث شد تا مسافرت ها و حضور در محافل عمومی گسترش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطرنشان کرد: کسانی که علائم بیماری کرونا را در خود مشاهده می کنند، سلامت دیگران را در نظر بگیرند و در محافل عمومی قرار نگیرند.

وی ادامه داد: سایر شهروندان نیز باید حتما هنگام خروج از منزل از ماسک استفاده کنند به خصوص وقتی که در ادارات و مکان های پر تجمع قرار می گیرند استفاده از ماسک الزامی است.

میرزایی همچنین گفت: مردم از مسافرت های درون شهری و بیرون شهری تا اطلاع ثانوی بپرهیزند و سعی کنند شعار در خانه بمانیم را رعایت کنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark