داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
طی 20 سال خشکسالی رخ داد؛
رشد حاشیه نشینی در مرکز داد و ستد منطقه سیستان/فرماندار زابل: 26 محله حاشیه نشین در زابل وجود دارد
کد مطلب: ۷۰۵۸۳
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۲
زابل به که به عنوان مرکز خرید و فروش کل منطقه سیستان محسوب می شود، به زعم مردم محل خوبی برای به وجود آوردن شغل های کاذبی از جمله دست فروشی بعد از خشکسالی بود.
رشد حاشیه نشینی در مرکز داد و ستد منطقه سیستان/فرماندار زابل: 26 محله حاشیه نشین در زابل وجود دارد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ عمده مشکلات شهرستان زابل معمولا در حاشیه این شهر وجود دارد، جایی که اکثرا به محلی برای خرید و فروش مواد مخدر و یا پاتوق این افراد تبدیل شده است.

در سایه فقر و اعتیاد اما هستند خانواده هایی نیز که با شرافت و در سلامت کامل در محله های حاشیه نشین زبل زندگی می کنند.

حاشیه نشینی در زابل از سال های بعد از خشکسالی آغاز شد، مردم روستاهای کل منطقه سیستان برای اینکه به مرکز سیستان نزدیک باشند خود را به نزدیکی های زابل رساندند و اقدام به ساخت منازل مسکونی کردند.

زابل به که به عنوان مرکز خرید و فروش کل سیستان محسوب می شود، به زعم مردم محل خوبی برای به وجود آوردن شغل های کاذبی از جمله دست فروشی بعد از خشکسالی بود.

با این حال این روزها معضلات زابل ناشی از وجود ده ها محله حاشیه نشین در آن است که سالانه بر جمعیت آنها افزوده می شود.

غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: در زابل ۳۹ محله وجود دارد که از این تعداد ۲۶ محله حاشیه نشین هستند.

وی افزود: زابل به عنوان تنها کلان شهر منطقه سیستان مرکز تجاری،دانشگاهی و نظامی محسوب می شود که باعث شده است مردم بسیاری برای نزدیک بودن به آن حاشیه نشینی را به زندگی در روستا ترجیح دهند.

گنجی خاطرنشان کرد: تا کنون بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان برای ساماندهی پنج محله در زابل اختصاص داده شده است که تا کنون پنج میلیارد آن پرداخت شده است.

وی تصریح کرد:با این مبلغ تعدادی از محلات آسفالت شده اند .
فرماندار شهرستان زابل بیان داشت: مشکل دیگری که در زابل وجود دارد این است که دولت زمینی از خود در اختیار ندارد.

وی بیان داشت: خیرین بسیاری سالانه برای احداث مدرسه، و یا مراکز درمانی به زابل می آیند اما زمینی دراختیار ما قرار ندارد تا به آنها واگذار کنیم از طرفی مردم هم زمین های خود را به فروش نمی گذارند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark