داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
عدم تمایل به ساخت و ساز در زابل؛
بناهای فرسوده جان شهروندان سیستانی را تهدید می کند
کد مطلب: ۷۰۱۸۷
تاریخ انتشار:شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۱
فرسودگی دیوار های منازل مسکونی قدیمی در زابل باعث شده است تا بسیاری از شهروندان از ریزش احتمالی آن ابراز نگرانی کنند.
بناهای فرسوده جان شهروندان سیستانی را تهدید می کند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ شهرستان زابل به دلیل عدم وجود زیر ساخت و همچنین عدم وجود فرصت برای سرمایه گذاری در آن ، رشد چندانی در چند سال اخیر نداشته است.

اگر بازدیدی از بازارهای این شهرستان داشته باشید متوجه خواهید شد که بافت سنتی خود را حفظ کرده است و ساخت آن مربوط به دهه های گذشته می باشد.

عدم ساخت و ساز در زابل باعث شده است تا منازل مسکونی بسیاری که عمدتا از خشت و گل نیز هستند در خیابان های این شهرستان خودنمایی کند.

از طرفی عدم تمایل شهروندان به ساخت و ساز با وجود تاکیدات شهرداری زابل، باعث شده است تا منازل بسیاری به دلیل فرسودگی بالا برای شهروندان خطر ساز شوند.

فرسودگی دیوار های این نوع منازل مسکونی باعث شده است تا بسیاری از شهروندان از ریزش احتمالی آن ابراز نگرانی کنند.

در همین رابطه شهریاری یکی از شهروندان سیستانی ساکن زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: بسیاری از این منازل مسکونی جنب پیاده رو ها قرار دارند که ریزش احتمال آنها می تواند باعث گرفتن جان شهروندان شود.

وی افزود: تخریب این نوع مکان ها اگر از سوی صاحب خانه صورت نمی گیرد باید توسط شهرداری تخریب شود تا از حادثه پیشگیری کنند.

موسی خمری شهردار شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا ؛ گفت: برای این نوع منازل اخطاریه شهرداری صادر شده است.

وی افزود: اخطاریه شهرداری برای مالکین بناهای فرسوده و زمین های مخروبه است که خطرات جانی برای شهروندان دارند و باعث آلودگی محیط زیست و سیما و منظر شهری میگردند.

خمری بیان داشت: از طرفی عدم اقدام از سوی مالکین این مکان ها شهرداری طبق قانون اقدام به تصرف املاک و تبدیل این گونه زمین ها به فضای بازی کودکان خواهد کرد.





انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark