داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
خرید تضمینی گندم در منطقه سیستان کلید خورد
کد مطلب: ۷۰۰۱۶
تاریخ انتشار:سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۷
با رسیدن فصل برداشت غلات در بالغ بر ۶۰ هزار هکتار از اراضی سیستان خردید تضمینی گندم در این منطقه کلید خورد.
خرید تضمینی گندم در منطقه سیستان کلید خورد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛  جلسه  هماهنگی و نظارت بر اجرای دقیق طرح تضمینی خرید گندم در منطقه سیستان به ریاست معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان زابل در محل فرمانداری  این شهرستان برگزار شد.

مرضیه معین افشار در این جلسه بیان داشت : دو مکان در شهرستان زابل برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان منطقه سیستان در نظر گرفته شده است .

معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان زابل افزود : تمام جوانب و دستورالعمل های لازم طرح فاصله گذاری اجتماعی در این برنامه باید مد نظر قرار گیرد .

مرضیه معین افشار با اشاره به توصیه و تاکیدات معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل مبنی بر تسهیل فرایند خرید گندم از کشاورزان سختکوش و تکریم آنان و پرداخت به موقع وجه ، بر تحقق این امر ابرام ورزید.

معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان زابل یادآور شد : قیمت خرید تضمینی گندم در حال حاضر از قرار هر کیلو ۲۵ هزار ریال می باشد.

معین افشار ایجاد دو مرکز در شهرستان زابل و یک مرکز در زهک را برای خرید تضمینی گندم کشاورزان حوزه سیستان ناکافی دانست و بیان داشت : در این شرایط احتمال ترافیک و ازدحام در این مکان ها دور از انتظار نیست ، بنابر این برای رفع این مشکل احتمالی می طلبد سایر شهرستان های منطقه سیستان نیز تدابیر و اقدامات لازم را برای ایجاد مراکز خرید در حوزه فعالیت خویش بعمل آورند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زابل نیز در حاشیه این جلسه گفت : ورود و خروج کمباین در فصل برداشت غلات در سیستان ممنوع است و این امر فقط با مجوز کتبی از جهاد کشاورزی امکان پذیر می باشد.

سید رضا موسوی افزود : خروج گندم خارج از شبکه قانونی از حوزه سیستان و نیز مرز ممنوع بوده و با متخلفان برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark