داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
طرح ابرار بخش مهمی از نیاز فقرا را مرتفع می سازد
کد مطلب: ۶۷۶۷۹
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
امام جمعه شهرستان هیرمند گفت: اطعام فقرا و ایتام بزرگترین درسی است که می توان از زندگی اهل بیت (ع) آموخت .
طرح ابرار بخش مهمی از نیاز فقرا را مرتفع می سازد
حجت الاسلام ابراهیم گزمه در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت:گروه خیریه حضرت خدیجه کبری (س) با هدف کمک رسانی به مناطق محروم در شهرستان هیرمند آغاز به کار کرده است که در مراسمات مذهبی نیز نقش مهمی ایفا می کند.
امام جمعه شهرستان هیرمند بیان داشت: با توجه به این موضوع در روز عید غدیر نیز تعداد ۵۵ هزار پرس غذای گرم آماده و در بین مناطق محروم توزیع شده است.
وی ادامه داد: همچنین موکب ها و کاروان های شادی بین راهی نیز توزیع این غذاها  و دو هزار و 500 نان گرم را در بین مردم بر عهده داشته اند.
امام جمعه شهرستان هیرمند تصریح کرد: کمک به نیازمندان از مهمترین پیام های زندگی امام علی (ع) است، جایی که آن حضرت به صورت شبانه نیارمندان را یاری می کردند.
وی خاطرنشان کرد: امروز نیز ما باید از زندگی اهل بیت (ع) درس گرفته و راه و روش آنها را برای اهداف زندگی خود انتخاب کنیم.
حجت الاسلام گزمه همچنین گفت: امروز خوشبختانه گروه های خیریه بی شماری به سراسر استان اعزام می شوند و علاوه بر فعالیت های محرومیت زدایی به ایتام و نیارمندان توجه ویژه ای دارند.
امام جمعه شهرستان هیرمند به طرح ابرار اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح می تواند بخش مهمی از مشکلات نیازمندان را بر طرف سازد.
حجت الاسلام گزمه خاطرنشان کرد: رسم ابرار یک حرکت ارزشمند اسلامی است که برای حرکت در راه دین به اجرا در خواهد آمد.
وی همچنین تصریح کرد: در این طرح فرد علاوه بر پاداش دینی سه روز روزه گرفتن در اطعام فقرا و نیازمندان شریک می شود.
وی ادامه داد: اطعام فقرا و ایتام بزرگترین درسی است که می توان از زندگی اهل بیت (ع) آموخت که امروز در بسیاری از روحانیون و همچنین گروه های جهادی متشکل از جوانان دیده می شود.
امام جمعه شهرستان هیرمند خاطرنشان کرد: گروه جهادی حضرت کبری (س) نیز چندین سال است با فعالیت در مناطق محروم سیستان و الگو گرفتن از سیره اهل بیت (ع) بخشی از نیاز فقرا و ایتام را فراهم می آورد.
وی خاطرنشان کرد: اکثر افراد حاضر در این گروه به صورت جهادی پا به میدان گذاشته اند که این نشان از محبت اهل بیت (ع) در دلها است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark