داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
گزارش اوشیدا از وعده ای که محقق نشد؛
لوله های گاز به سیستان نرسید/مردم زابل در صف های سیلندر گاز منجمد شدند
کد مطلب: ۶۵۴۶۶
تاریخ انتشار:شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۵
سیستان سالهاست دچار خشکسالی شده و در نتیجه برای مردمش بی کاری و فقر را به ارمغان آورده است و مشکل تهیه سوخت جهت گرمایش محل زندگی در فصول سرد سال فقط یکی از مشکلات فرآوان این منطقه است.
لوله های گاز به سیستان نرسید/مردم زابل در صف های سیلندر گاز منجمد شدند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، مردم سیستان در پائیز و زمستان هر سال با مشکل کمبود سیلندر گاز رو به رو می شوند و این در حالی است که رئیس جمهور در آخرین سفر استانی خود طی سخنرانی در شهرستان زابل قول رسیدن گاز شهری در مهرماه ۹۷ به این منطقه را داده بود، یکی از علل اصلی کمبود گاز در سیستان افزایش نیافتن سهیمه دریافتی گاز شهرستان های این حوزه در فصول سرد سال است.

یداله شعیبی به خبرنگار اوشیدا گفت؛ به جهت ساماندهی وضعیت گاز خانوار های ساکن بخش مرکزی شهرستان نیمروز جلسه ای با حضور نمایندگان توزیع گاز، مسئولین اداره صنعت معدن تجارت و مسئول جایگاه گاز شهرستان در محل بخشداری تشکیل شد.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان نیمروز افزود: در این جلسه مقرر گردید به جهت رفع مشکل کمبود گاز روستاهای حوزه بخش سهمیه گاز این روستاها متناسب با جمعیت آن ها با صدور حواله به جایگاه شهرستان اعلام شود.

وی عنوان داشت: به محض رسیدن گاز به جایگاه، نمایندگان توزیع با دریافت حواله از بخشداری جهت تعویض سیلندر به جایگاه مراجعه می کنند و برای اطمینان از رسیدن گاز به دست مردم نمایندگان باید لیست دریافت کنندگان سیلندرها را تهیه و به تائید شورای اسلامی روستا برسانند.

شعیبی اظهار امیدواری کرد با این برنامه ریزی مشکلات مردم روستایی را تا حد زیادی کاهش پیدا کند، و خاطرنشان کرد: این طرح تا زمانی که شرایط به حالت عادی خود بازگردد ادامه خواهد داشت.

وی عنوان داشت: در مدت ده روز که از شروع این طرح می گذرد بالغ بر ۲ هزار سیلندر گاز در حوزه روستایی بین مردم بخش مرکزی نیمروز تقسیم شده و با همکاری شوراهای اسلامی، دهیاران و نمایندگان توزیع گاز از این شرایط سخت به نحو احسن عبور خواهیم کرد.

انتهای پیام/۳۹۵۳
Share/Save/Bookmark