داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
ماجرای کسانی که برای اولین بار از زابل خارج شدند؛
آرزوی 37 کودک سیستانی توسط خیر تهرانی تحقق یافت
کد مطلب: ۶۷۳۶۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۹
یک خیر تهرانی، آرزوی 37 کودک سیستانی را که زیارت حرم مطهر رضوی بود را برآورده ساخت.
آرزوی 37 کودک سیستانی توسط خیر تهرانی تحقق یافت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ آرزوهای دوران کودکی معمولا شیرین و بعضی اوقات دست نیافتنی است ، مثلا کودکان در دنیای خود آرزوی سفر به ماه و ستارگان دارند اما هیچگاه در سنین بزرگسالی نیز به این آرزو نمی توانند دست یابند.
دوران کودکی دورانیست که فرد کمترین دغدغه را برای زندگی دارد و برای بازی های کودکانه اش برنامه ریزی می کند اما در برخی از روستاهای سیستان این مسئله شاید کمی فرق داشته باشد.
روستای تپه کنیز شهرستان هیرمند جاییست که سالهاست دست خوش تغییرات آب و هوایی قرار گرفته است و مردم آن که تنها صیادی و دامداری را در چنته داشته اند اکنون پس از خشکی کامل تالاب هامون با بدترین وضعیت معیشتی رو به رو شده اند.
اما کودکان بزرگترین قربانی شرایط آب و هوایی در این روستا شده اند ، گرمای بیش از ۴۵ درجه و عدم وجود امکانات کافی برای تفریح این افراد باعث شده است تا صورت های آفتاب سوخته آنها روز به روز به رنگ زندگیشان سیاه تر شود.
گرچه نیمی از مردم روستا از یارانه هم معاف هستند اما همواره شکر گذارنعمت هایی بوده اند که برای آنها توسط خیرین نیک اندیش فراهم می شده است.
با این حال یکی از بزرگترین آرزوهای کودکان این روستا سفر به بارگاه ملکوتی امام هشتم است که هیچگاه هیچکدام از مردم روستا موفق به این سفر نشده است.
در تپه کنیز حتی از کودکان هم که بپرسید سفر به مشهد و زیارت حرم رضوی را طلب می کنند ، کودکانی که از زابل به آن طرف تر را ندیده اند و نمی دانند زندگی بدون طوفان و خشکسالی چگونه است.
با این اوصاف حالا حاج خلیل یکی از خیرین ساکن تهران که سالهاست با کمک های انسان دوستانه خود توانسته است بخش هایی از مشکلات مردم این روستا را حل کند می خواهد آرزوی دیرینه کودکان را به حقیقت تبدیل سازد.
وی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: در این سفر تعداد ۲۵ پسر و ۱۲ دختر ما را همراهی خواهند کرد که برای اولین بار است از زابل خارج می شوند.
حاج خلیل ادامه داد: این سفر سه روزه به منظور زیارت حرم رضوی و همچنین برنامه های خاص دیگری است که برای کودکان در نظر گرفته ایم تدارک دیده شده است.
وی بیان داشت: این سفر همچین به منظور برگزاری جشن قبولی این دانش آموزان در مقطع تحصیلی آنهاست که با تمام مشکلاتی که متحمل شده اند با نمرات عالی قبول شده اند.
حاج خلیل همچنین در این روستا با کمک سایر خیرین در حال ساخت یک مدرسه ۶ کلاسه است تا بسیاری از مشکلات این دانش آموزان در رفت و آمد حل شود.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark