داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات سیستان و بلوچستان؛
قطعی فیبر نوری عامل قطع ارتباط سیستان/حفاری های بدون هماهنگی عامل اصلی قطعی فیبرنوری در استان
کد مطلب: ۶۴۴۰۳
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۴
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات سیستان و بلوچستان گفت: حفاری یک شرکت خصوصی راه سازی در حاشیه جاده زابل به زاهدان در نزدیکی شهر محمد آباد دلیل قطع فیبر نوری و خطوط ارتباطی منطقه سیستان بود که این مشکل هم اینک برطرف شده است.
قطعی فیبر نوری عامل قطع ارتباط سیستان/حفاری های بدون هماهنگی عامل اصلی قطعی فیبرنوری در استان
به گزارش اوشیدا، پیش از ظهر امروز تمامی خطوط ارتباطی منطقه سیستان واقع در شمال سیستان و بلوچستان به علت قطع فیبر نوری در محدوده شهر محمد آباد شهرستان هامون به طور کامل قطع شد که پس از گذشت چند ساعت شبکه ارتباطی این منطقه به حالت عادی بازگشت.

قطعی فیبر نوری عامل قطع ارتباط سیستان
در همین رابطه میرک محمد بلوچ زهی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا، با اشاره به حل این مشکل، اظهار داشت: ظهر امروز حفاری بدون هماهنگی در مسیر فیبر نوری زمینی در نزدیکی شهر محمد آباد شهرستان هامون سبب قطع فیبر نوری و قطع تمامی خطوط ارتباطی در منطقه سیستان شد.

وی افزود: قطع فیبر نوری در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان یکی از مشکلات و دغدغه های اساسی مردم است که هر بار خسارات و تبعات اجتماعی زیادی را رقم می زند.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت سیستان و بلوچستان گفت: ناهماهنگی دستگاه ها و شرکت های خصوصی برای انجام حفاری و یا اقدامات مشابه در مسیر فیبر نوری یکی از دلایل قطع فیبرهای نوری زمینی است.

وی خاطر نشان کرد: در روزهای گذشته نیز یک شرکت خصوصی در شهرستان سرباز هنگام حفاری، فیبر نوری این منطقه را قطع کرده بود که این امر سبب شد راههای ارتباطی مردم بخش آشار به مدت ۱۰ روز قطع شود.

میربلوچ زهی تصریح کرد: با وجود علایم مخصوص فیبر نوری در جاده های سیستان و بلوچستان و اعلام چندین باره به فرمانداری های شهرستان های این استان باز هم شاهد انجام عملیات های مختلف و بدون هماهنگی در مسیرهای فیبر نوری هستیم.

به گفته وی قطع دسترسی مردم به امکاناتی از قبیل اورژانس، اختلال در عملکرد دستگاه ها، ادارات و ارگان های خدمات رسان در کنار هزینه تعمیر فیبر نوری از جمله تبعات این اتفاق است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :