داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
نصب یک دکل ایرانسل در زابل داد شهروندان را در آورد
کد مطلب: ۶۵۰۹۹
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰
جمعی از اهالی بلوار آیت الله بختیاری شهرستان زابل با امضای طوماری خواستار عدم نصب یک دکل تلفن همراه در نزدیکی منازل مسکونی خود شدند.
نصب یک دکل ایرانسل در زابل داد شهروندان را در آورد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ تلفن های همراه که به تازگی در سال های اخیر به تلفن های هوشمند تبدیل شده اند، علاوه بر اینکه خدمات راحت تری را برای مخاطب خود فراهم آورده اند اما با خطرات جدی نیز همراه هستند که بزرگترین خطر استفاده مکرر از آنها می توان بیماری های پوستی وهمچنین سرطان های مختلف اشاره کرد.
کارشناسان و پزشکان همواره تاکید می کنند تا استفاده از این نوع تلفن ها را تا حد امکان کاهش دهند و یا دستکم در هنگام خواب آن را خاموش و یا دور نگه دارند، وای فای های خانگی نیز به مراتب خطرات بیشتری از تلفن های همراه برای افراد دارند.
حال مضرات دکل های تلفن های همراه را تصور کنید که میلیون ها گوشی موبایل را پشتیبانی می کند، تشعشعات حاصل از این دکل های تلفن می تواند بسیاری از بیماری های مختلف را برای افراد از جمله کودکان به وجود بیاورد.
جمعی از اهالی بلوار آیت الله بختیاری شهرستان زابل با امضای طوماری خواستار عدم نصب یک دکل تلفن همراه در نزدیکی منازل مسکونی خود شدند.
یکی از شهروندان سیستانی در این خصوص گفت: مدتی قبل برای اجرای این طرح شکایتی تنظیم کرده ایم که متاسفانه بدون اینکه مشکل برطرف شود پرونده بایگانی می شود.
وی افزود: نوع دکل BTS از بدترین نوع دکل های مخابراتی است که بیشتری ضرر را برای افراد دارد، و مضرات آن بر کسی پوشیده نیست، لذا باید مراکز مربوطه برای حفظ سلامت مردم این منطقه فکر اساسی بکنند.این شهروند سیستانی فاصله جانمایی دکل تا منازل مسکونی را بسیار پایین دانست و افزود: فاصله قانونی نصب دکل باید تا منازل مسکونی رعایت شود زیرا خطرات ناشی از تشعشعات این دکل می تواند تا سال ها برای خانواده های این محله فاجعه آور باشد.
در همین خصوص موسی خمری شهردار شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: به دلیل عدم اخذ مجوز شهرداری کار نصب دکل تعطیل شده است.
وی افزود: پیمانکار مربوطه ابتدا باید مجوز های لازم را جهت نصب دکل از شهرداری اخذ، و سپس مراحل نصب را ادامه دهد.
خمری همچنین اظهار کرد: همچنین مرکز مربوطه باید مجوز های بهداشتی و همچنین قانونی خود را به شهرداری ارائه دهد تا اجازه نصب دکل داده شود.
وی خاطرنشان کرد: اگر مجوز های قانونی نصب دکل وجود داشته باشد، نمی توان از نصب آن جلوگیری کرد زیرا کارشناسانی که مجوز های قانونی دکل را صادر کرده اند تمامی خطرات ناشی از آن را بررسی و در نهایت به آنها مجوز می دهند.
شهردار زابل تصریح کرد: اگر نصب دکل در هر صورت برای مردم خطرآفرین باشد باید مجوز های بهداشتی آن را مورد نقد قرار داد.

همچنین طی تماسی که خبرنگار اوشیدا با غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل داشت وی از پیگیری جدی در خصوص این مسئله خبر داد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark