داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
برگزاری امتحانات حضوری دانشجویان دانشگاه آزاد زیر سایه کرونا؛
رئیس دانشگاه آزاد زابل: بسیاری از دانشجویان پردیس دسترسی به اینترنت ندارند
کد مطلب: ۷۰۳۴۴
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۹
حبیب الله جوان گفت: گر امتحانات به شکل آنلاین برگزار شود تعداد زیادی از دانشجویان امکان شرکت در امتحانات را از دست خواهند داد.
رئیس دانشگاه آزاد زابل: بسیاری از دانشجویان پردیس دسترسی به اینترنت ندارند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با توجه به شیوع ویروس کرونا و همچنین خطر ابتلا از طریق ارتباط نزدیک به سایر افراد برخی از دانشجویان دانشگاه آزاد از برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم گلایه کردند.

در همین راستا یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: در حالی که کلیه دانشگاه ها اعم از ملی و پیام نور و حتی علمی کاربردی اقدام به برگزاری آنلاین کلاس ها کرده اند دانشگاه آزاد این امتحانات را حضوری برگزار می کند.

وی افزود: این در حالی است که شیوع کرونا در منطقه سیستان نیز تشدید پیدا کرده است و روند صعودی دارد لذا جان بسیاری از دانشجویان برای حضور بر سر جلسه امتحان با خطر جدی مواجه است.

در همین رابطه حبیب الله جوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: جدا از دانشگاه آزاد زابل و زهک سه دانشگاه پردیس در شهرهای هیرمند،نیمروز و شهر علی اکبر وجود دارد که تعداد قابل توجهی از دانشجویان در این پردیس ها در حال تحصیل هستند و در برگزاری کلاس ها به صورت غیر حضوری و آنلاین دانشجویان پردیس ها به علت عدم دسترسی به اینترنت و سخت افزار های حضور در کلاس های آنلاین قادر به حضور در این کلاس ها نبودند.

وی افزود: اگر امتحانات به شکل آنلاین برگزار شود تعداد زیادی از دانشجویان امکان شرکت در امتحانات را از دست خواهند داد.

جوان ادامه داد: امتحانات در ترم های قبل در ۲ هفته و در یک نوبت صبح برگزار می شد که با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در ترم جاری در راستای رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، امتحانات در چهار هفته و در دو نوبت صبح و عصر در حال برگزاری است که عملا شاهد حضور یک چهارم دانشجویان در حوزه امتحانی نسبت به ترم های قبل هستیم.

وی گفت: استفاده از ماسک و دستکش برای دانشجویان و عوامل اجرایی الزامیست و بعد از اتمام امتحانات صندلی ها و محوطه ی حوزه امتحانی با محلول پاشی ضد عفونی می شود.

جوان بیان کرد: ضمنا تصمیم برگزاری امتحانات پایان نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۸_۹۹ توسط دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان گرفته شده و واحد بین المللی زابل ملزم به اجرای آن است.

وی همچنین گفت: مکاتباتی برای توقف امتحانات به صورت حضوری انجام شده و احتمال اینکه با تغییر شرایط شهرستان از زرد به قرمز امتحانات لغو و یا به صورت آنلاین برگزار شود، وجود دارد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark