داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
با پیگیری معلم سیستانی محقق شد؛
نصب پنل خورشیدی تولید برق در اولین مدرسه دولتی کشور
کد مطلب: ۶۶۹۸۹
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸
مدیر دبستان غلامعلی شهرکی شهرستان زهک گفت:سود حاصل از این پنل های خورشیدی مبلغی بالغ بر ۵۰۰ تا هفصد هزار تومان عنوان شده است که ، تمام این مقدار صرف هزینه های تحصیل دانش آموزان و جذب بازماندگان از تحصیل خواهد شد.
نصب پنل خورشیدی تولید برق در اولین مدرسه دولتی کشور
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ رامین ریگی یکی از معلمان دلسوز منطقه سیستان است که در سال های اخیر با توجه به وضعیت معیشتی مردم این منطقه سعی کرده است تا در راستای رفاه دانش آموزان با همکاری خیرین از سراسر کشور شرایط مطلوب تحصیلی را برای دانش آموزان به وجود آورد.
ایم معلم زهکی که برای اولین بار با توزیع هر روز صبحانه در بین دانش آموزان بر سر زبان ها افتاد امروز بسیاری از نیاز های تحصیلی دانش آموزان را از قبیل کیف، کفش ، لوازم التحریر و... را تامین و به دست دانش آموزان می رساند.
وی در جدیدترین تلاش خود برای تامین نیاز های دانش آموزان و مدرسه ، با پیگیری دو ساله توانست دبستان غلامعلی شهرکی را به اولین مدرسه دولتی در کشور تبدیل کند که به پنل خورشیدی تولید برق مجهز می شود.
رامین ریگی مدیر دبستان غلامعلی شهرکی شهرستان زهک در این خصوص به خبرنگار ما گفت: با اعتمادی که برخی از خیرین  داشتند ، توانستیم برای اولین بار پنل خورشیدی برق را در یک مدرسه دولتی نصب کنیم.
وی افزود: شهریور ماه سال گذشته با پیگیری خیرین پنل های خورشیدی شرکت تابان به این مدرسه رسید اما با توجه به قانون منع نصب پنل خورشیدی در مدارس دولتی امکان نصب و استفاده از آنها وجود نداشت .
ریگی خاطرنشان کرد: با این حال تلاش ها برای نصب این پنل ها خورشیدی آغاز شد که پس از چندین ماه معاون وزیر نیرو اجازه نصب آنها را صادر کرد بنابر دبستان غلامعلی شهرکی به اولین مدرسه دولتی ایران در خصوص نصب پنل های خورشیدی تولید برق تبدیل شد.
وی اظهار کرد: پس از نصب این پنل های خورشیدی در دبستان غلامعلی شهرکی شهرستان زهک ، اکنون مانعی برای نصب پنل خوردشیدی در هیچ مدرسه دولتی وجود ندارد.

ریگی بیان کرد: سود حاصل از این پنل های خورشیدی مبلغی بالغ بر ۵۰۰ تا هفصد هزار تومان عنوان شده است که ، تمام این مقدار صرف هزینه های تحصیل دانش آموزان و جذب بازماندگان از تحصیل خواهد شد.
ریگی تصریح کرد: خیرینی که قصد همکاری و کمک در این مناطق را دارند می توانند با کاری ماندگار و نصب پنل های خورشیدی تولید برق هزینه ۲۰ سال آینده یک مدرسه را تامین کنند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark