داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
آرزوی عجیب کودک سیستانی که برآورده شد
کد مطلب: ۶۵۵۱۱
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۱
پسر بزرگ این خانواده که مزه تخیلی و غیر واقعی این غذا را که تا حالا نچشیده است آن را در ذهن مرور می کند.
آرزوی عجیب کودک سیستانی که برآورده شد
به گزارش پایکاه خبری اوشیدا؛ عمدتاً فقر در مناطق حاشیه نشین شهرهای مختلف کشور بیشتر دیده می شود، یکی از مهمترین دلایل فقر در سیستان نیز اعتیاد افراد به مواد مخدر است.
با این حال بسیاری از خانواده ها نیز به دلیل فوت سرپرست خانواده دچار فقر مالی شده اند، گرچه نهادهایی همچون کمیته امداد امام خمینی (ره) از چنین خانواده هایی حمایت می کند اما آمار بالای فرزند آوری در این منطقه باعث شده است تا هزینه های دریافتی از سوی نهاد های حمایتی کفاف یک زندگی ساده روستایی را ندهد.
با این حال بسیاری از کودکان در این سرزمین همانند همه ی هم سن و سالان خود آرزو های کودکی خود را در سر می پرورانند، یکی در آرزوی اسباب بازی و دیگری در آرزوی فوتبالیست شدن همه ی کودکان در کودکی خود برای اینده برنامه های متفاومتی دارند.
اما در شمال استان سیستان و بلوچستان یک خانواده ۴ نفره که از پدر هم محروم بودند روز خود را با کمک های دریافتی از نهاد های حمایتی به صبح می رسانند.
پسر بزرگ این خانواده که نزدیک به ۱۰ سال سن دارد آرزوی عجیبی در سر می پروراند، او شب ها نان خشکیده ای که بر دهان می گذارد را با مزه کوبیده می خورد و مزه تخیلی و غیر واقعی این غذا را که تا حالا نچشیده است را در ذهن مرور می کند.
فضای مجازی این روزها باعث شده است تا صدای این گونه خانواده ها خیلی زود به گوش مردم برسد، با رسانه ای شدن این موضوع چند تن از خیرین تهرانی که برای توزیع غذا در بین محرومین به سیستان می آمدند به سراغ آرزوی پسرک سیستانی بروند.
نفری چند پرس غذای کوبیده و اهدای چندین اسباب بازی باعث شد تا از ته دل برای اولین بار محمود لبخند بزند و به زندگی نگاه تازه ای داشته باشد، او بی صبرانه منتظر بود پس از رفتن مهمان ها طعم آرزوی زندگی خود رابچشد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark