داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
تهدید سگ های ولگرد معضل تکراری در سیستان
کد مطلب: ۶۴۶۳۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۲
با آغاز مهرماه، رفته رفته به جمعیت سگ های ولگرد افزوده می شود این در حالی است که، دانش آموزان بیشترین قربانیان حملات این حیوان هستند.
تهدید سگ های ولگرد معضل تکراری در سیستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ سگ های ولگرد در سال های اخیر به خصوص در منطقه سیستان به یک معضل جدید و جدی تبدیل شده است .

این سگ ها که در اوایل مهرماه و با آغاز فصل جدید مدارس جفت گیری می کنند، باعث تجمع گروهی و دسته ای در سطح معابر و خیابان های شهرهای سیستان می شوند .

خطرناکترین لحظه تجمع سگ های ولگرد در زابل ساعات اولیه طلوع آفتاب است، سگ های ولگرد با توجه به خلوت بودن خیابان ها در این ساعات جولان می دهند.

دقایق حساس و دلهره آور ۶ تا ۷ صبح که دانش آموزان به مدارس می روند لحظات خطراناکی برای آنان محسوب می شود در این ساعت بسیاری از سگ های ولگرد در دسته های ده تا بیستایی در خیابان ها تجمع می کنند.

سال پیش بود که تعداد بالای سگ های ولگرد ، باعث شد تا بیماری هاری در بین این حیوانات نیز فراگیر شود، بیماری که با انتقال به انسان ، باعث مرگ می شود.

البته این بیماری با شست و شوی ساده در دقایق ابتدایی گاز گرفتگی قابل درمان است ، اما در منطقه ای همچون سیستان که دسترسی روستائیان به بیمارستان سخت و دشوار است حکم مرگ را دارد.

سال گذشته بر اثر گازگرفی سگ های ولگرد و انتقال بیماری هاری در شمال سیستان و بلوچستان ۷ نفر به کام مرگ کشانده شدند.

در سال جاری نیز ، با آغاز مهرماه، رفته رفته به جمعیت سگ های ولگرد افزوده می شود این در حالی است که، دانش آموزان بیشترین قربانیان حملات این حیوان هستند.

یکی از شهروندان سیستانی در گفت و گو با پایگاه خبری سفیر شرق گفت: دانش آموزان با ترس و دلهره صبح ها به مدارس می روند.

وی افزود : هنوز شهرداری برای جمع اوری سگ های ولگرد اقدامی انجام نداده است.

این شهروند سیستانی خاطرنشان کرد : با وجود اینکه هرساله این معضل در روزهای نخست پاییز رخ می دهد باز هم مسئولین دیر به فکر جمع آوری سگ ها ی ولگرد می افتند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark