داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
جمع آوری زباله های خانگی دغدغه مردم زابل؛
کیسه های زباله سر از شهرداری زابل در آورد/یک مسئول:مردم رعایت نمی کنند
کد مطلب: ۷۰۳۶۴
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۷
تعدادی از شهروندان شهر زابل با قرار دادن کیسه های زباله در درب شهرداری این شهر به صورت نمادین به عدم جمع آوری زباله از برخی از محلات اعتراض خود را اعلام کردند.
کیسه های زباله سر از شهرداری زابل در آورد/یک مسئول:مردم رعایت نمی کنند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ جمع آوری زباله به دلیل فرهنگ موجود در شهر زابل معمولا با چالش های جدی مواجه است، افراد بسیاری اعتقاد به قرار دادن زباله در کیسه مخصوص ندارند و یا راس ساعت آن را درب منزل قرار نمی دهند.

این در حالی است که مسئله جمع آوری زباله در سایر استان های دیگر کوچکترین دغدغه شهروندان و مسئولین مربوطه است.

از طرفی ناوگان فرسوده جمع آوری زباله شهرداری زابل باعث شده است تا جمع آوری زباله ها در برخی از محلات با تاخیر انجام شود که همین امر در کنار قرار دادن زباله های خانگی توسط شهروندان در مکان های مخروبه باعث دپو شدن آن می شود.

امروز تعدادی از شهروندان شهر زابل با قرار دادن کیسه های زباله در درب شهرداری این شهر به صورت نمادین به عدم جمع آوری زباله از برخی از محلات اعتراض خود را اعلام کردند.

آنها اعتقاد دارند که شهرداری زباله های خانگی را جمع آوری نمی کند تا مردم با مشکل جدی بوی نامطبوع و چهره زشت شهر مواجه شوند.

در همین رابطه فرهاد خزائیان معاون خدمات شهری شهرداری زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: روزانه توسط ۱۵ دستگاه خودرو به صورت شبانه روز کلیه زباله های سطح شهر و محلات جمع آوری می شود.

وی افزود: قانون جمع آوری زباله در زابل از ساعت پنج بعد از ظهر تا دو صبح روز بعد است که به دلیل فرهنگ موجود در این شهر به صورت ۲۴ ساعته زباله های شهری جمع آوری می شود.

خزائیان تصریح کرد: از طرفی تلفن ۱۳۷ برای شهروندان در نظر گرفته شده است تا هر کجا زباله ای در سطح شهر دیده باشند با تماس به این شماره، شهرداری جهت جمع آوری آن اقدام کند.

خزائیان بیان داشت: روزانه چیزی بالغ بر ۸۰ تا ۹۰ تن زباله از سطح شهر و محلات زابل جمع آوری می شود که این تعداد گاهی اوقات به نزدیک به ۱۰۰ تن نیز می رسد.

وی افزود: شهرداری وظیفه خود می داند که شهری پاکیزه در اختیار شهروندان قرار دهد لذا به همین دلیل به صورت شبانه روز کار جا به جایی زباله های شهری را انجام می دهد.

معاون خدمات شهری شهرداری زابل با اشاره به فرسودگی ناوگان جمع آوری زباله ادامه داد: ممکن است در برخی از محلات به دلیل ایجاد مشکل فنی برای خودرو ، جمع آوری زباله با تاخیر رو به رو شود اما در مدت زمان محدودی با جایگزین کردن خودرو دیگر زباله های آن منطقه بلافاصله جمع آوری می شود.

وی همچنین گفت: در بسیاری از نقاط مختلف شهر، پاکبانان بر خلاف وظیفه خود که تمیز کردن خیابان است مجبور به جمع آوری زباله هایی هستند که مردم با بی ملاحظگی در خیابان رها می کنند، و گاهی اوقات به حدی می رسد که حتی سطل های زباله پاسخگوی این حجم از زباله نیست و باید در کنار سطل های زباله دپو شود که تا رسیدن خودرو شهرداری ممکن است چند ساعتی به طول انجامد و این زباله ها در محل باقی بمانند.

وی گفت: افرادی که زباله های خود را درب شهرداری رها کرده بودند باید ابتدا به تلفن ۱۳۷ تماس حاصل می کردند و بعد اگر پاسخی نمی گرفتند به صورت قانونی اقدام می کردند.

خزائیان بیان داشت: متاسفانه شهروندان برای قرار دادن زباله، طبق ساعت خاصی که خودرو حمل زباله وارد آن محل می شود اقدام نمی کنند و همین امر باعث شده است تا زباله های خانگی تا رسیدن خودرو حمل زباله در محل باقی بماند.

وی گفت: خودرو حمل زباله با بوق مخصوص خود در همه محلات زابل حضور می یابد و شهروندان باید زمان بندی کنند تا زباله خود را در همان ساعت درب منزل قرار دهند.


انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark