داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار زابل در نشست خبری:
شناسایی 109 کودک بی سرپرست در زابل/توانایی گازرسانی به 4 هزار خانواده سیستانی را داریم
کد مطلب: ۶۷۳۰۴
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۲
فرماندار زابل در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: تا پایان سال 97 لوله کشی گاز به کل مناطق شهرستان زابل انجام خواهد شد.
شناسایی 109 کودک بی سرپرست در زابل/توانایی گازرسانی به 4 هزار خانواده سیستانی را داریم
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ نشست خبری فرماندار شهرستان زابل با اصحاب رسانه منطقه سیستان عصر امروز در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
غلامرضا گنجی در این نشست خبری ضمن اشاره به مشکلات آسفالت خیابان ها در زابل گفت: ترمیم و لکه گیری خیابان های زابل در دستور کار قرار گرفته است و پس از تامین اعتبار و خرید قیر یک نهضت آسفالت در این شهرستان آغاز خواهد شد.
فرماندار شهرستان زابل افزود: ممنوعیتی برای سوخت گیری خودرو های سنگین در زابل وجود ندارد و هر فردی که اقدام به خرید خودرو سنگین کرده است می تواند به صورت عادی سوخت گیری کند.
وی با اشاره به اینکه محلی برای ترک بانوان معتاد در زابل برای اولین بار راه اندازی شده است گفت: علاوه بر وجود مرکز بازپروری مردان یک مرکز ترک اعتیاد برای بانوان نیز در نظر گرفته شده است که افراد مبتلا به مواد مخدر می توانند با مراجعه به این مکان اقدامات ترک اعتیاد را آغاز کنند.
گنجی با بیان اینکه تعداد ۱۰۹ کودک بی سرپرست و بد سرپرست در زابل شناسایی شده است تصریح کرد: همچنین دو مکان نیز برای نگهداری این کودکان در شهرهای بنجار و زابل در نظر گرفته شده است تا از این کودکان نگهداری شود.
وی با گلایه از روند کند گاز رسانی در زابل ادامه داد: هم اکنون با توجه به مخازن موجود زابل وجود دارد می توانیم به ۴ هزار خانواده به صورت شبانه روز گاز برسانیم اما خانواده ها از این طرح تا کنون استقبال نکرده اند.
فرماندار زابل خاطرنشان کرد: مبلغ ۵ میلیون وام قرض الحسنه نیز به متقاضیانی که اقدام به گازکشی منازل خود کنند توسط دولت اهدا خواهد شد تا افراد در این زمینه مشکلی نداشته باشند.
فرماندار زابل همچنین اظهار داشت تا پایان سال جاری گازکشی کل شهرستان زابل به اتمام خواهد رسید.
وی ادامه داد: از ۷۰ واحد تولیدی موجود در زابل ، ۴۰ کارگاه فعال، و تعداد ۲۰ واحد دیگر نیز نیمه فعال است که کلوچه پزی، پخت آجر و ... عمده فعالیت این کارگاه های تولیدی در زابل است.
فرماندار زابل تصریح کرد: تعداد ۸۰ دکه به همراه سایبان در محل تعیین شده ای جهت سامان دهی دست فروشان در حال ساخت است که به زودی این محل به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark