داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان؛
سرعت وزش باد در زابل به 101کیلومتر بر ساعت رسید /ذرات معلق در هوای سیستان15برابر حدمجاز است
کد مطلب: ۶۴۴۳۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۲
رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: طوفان از بامداد امروز منطقه سیستان را فرا گرفته به نحوی که غلظت ذرات معلق در هوای منطقه به ۱۵ برابر حد مجاز رسیده است.
سرعت وزش باد در زابل به 101کیلومتر بر ساعت رسید /ذرات معلق در هوای سیستان15برابر حدمجاز است
علی ملاشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار اوشیدا، با اشاره به آغاز مجدد روزهای طوفانی در زابل، اظهار داشت: همانطور که پیش از این در پیش‌بینی‌ها اعلام کرده بودیم باد در در منطقه سیستان از ساعت ۱:۳۰ بامداد امروز تشدید شد و تا ساعت ۷:۳۰ صبح بیشینه سرعت وزش باد در ایستگاه هواشناسی فرودگاهی زابل به ۱۰۱ و در ایستگاه زهک به ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید.

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: گزارش های دریافتی ما نشان می‌دهد کمینه دید افقی در این مدت در ایستگاه فرودگاهی زابل به ۲۰۰۰ متر و در زهک به ۴۰۰ متر رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین بیشینه غلظت گرد و غبار در فرودگاه زابل ۲۲۰۷ میکروگرم بر مترمکعب گزارش شده که معادل ۱۵ برابرحد مجاز است.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: با توجه به آلودگی هوا توصیه می شود افراد آسیب پذیر به ویژه بیماران، کودکان و افراد سالمند از تردد در فضای باز خودداری کنند و در صورت لزوم حتما از ماسک استفاده کنند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :