داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
املم جمعه زابل:
جامعه به گسترش فرهنگ بسیجی نیاز دارد/سرمایه داران سیستانی در منطقه سرمایه گذاری کنند
کد مطلب: ۶۵۳۸۴
تاریخ انتشار:جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۷
امام جمعه زابل گفت: از بانیان محافل هفته بسیج که مجالس با شکوهی را ترتیب دادند تقدیر و تشکر می کنم .
جامعه به گسترش فرهنگ بسیجی نیاز دارد/سرمایه داران سیستانی در منطقه سرمایه گذاری کنند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ نماز جمعه این هفته شهرستان زابل با امامت حجت الاسلام علی اکبر کیخا در مصلی این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام کیخا در خطبه های این هفته از نماز جمعه زابل گفت: نماز جمعه به صورت یک رسانه مهم و تاثیرگذار مسلمین را هدایت میکند و یکی از برکات نظام اسلامی احیاء نماز جمعه است.

وی افزود: نماز جمعه ای که احیاء ارزش ها یکی از نتایج آن است ثمره حمایت از نظام اسلامی و دین اسلام انتشار بذر تقوا در جامعه است.

وی گفت : تشکر از استاندار که در طلیعه سفر هایشان به استان،سیستان دارالولایه را انتخاب کردند ما ایشان را استانداری فهیم ،کاربلد و با اخلاص یافتیم امیدوار مشاهده تحولات در منطقه هستیم و در خواست داریم نسبت به عملی شدن قول هایی که به مردم داده شده تسریع صورت گیرد.

حجت الاسلام کیخا بیان داشت: قول رسیدن گاز به زابل در مهر ماه 1397،بحث منطقه تجاری سیستان و همچنین فعالسازی منطقه ویژه تجاری رامشار از جمله قولهایی بود که خبری از عملی شدن آنها نرسید.به مرز به صورت ویژه ورود کنید چرا که خود میتواند نقش ویژه ای در اشتغالزایی داشته باشد.


حجت الاسلام کیخا تاکید کرد: از بانیان محافل هفته بسیج که مجالس با شکوهی را ترتیب دادند تقدیر و تشکر می کنم .

وی گفت: امروزه جامعه به گسترش فرهنگ بسیج نیازمند است در هر عنوان و مسئولیتی بسیجی،انقلابی و همچنین قدردان خون شهدا و ولایت فقیه باشیم از همه فرماندهان و بسیجیان،خاصتا ازفرماندهی سپاه سلمان استان و فرماندهی محترم سپاه شهرستان زابل به خاطر زحمات و تلاشهای مخلصانه و عملکرد مطلوب تشکر مینمائیم.

وی ادامه داد: 10 آذر ماه سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس میباشد که به روز مجلس نامگذاری شده است نمایندگان با رسانه ها و فعالان اجتماعی دیدار کنند و عملکرد خود را به مردم ارائه دهند و برنامه هایی که برای آینده دارند نیز برای مردم بیان کنند تا مردم ار عملکرد آنها اطلاع پیدا کنند.

خطیب جمعه زابل اظهار داشت : جمهوری اسلامی به معنای واقعی کلمه مردم سالاری دینی را نمایان ساخته است ورمز چهل سال مقاومت این کشور خود مردم هستند در جمهوری اسلامی تمام مسئولین به طور مستقیم با غیر مستقیم توسط مردم انتخاب میشوند و این از برکات انقلاب اسلامی است مردم دقت داشته باشد در زمان انتخاب خدا را معیار قرار دهند.

حجت الاسلام کیخا تصریح کرد: سیستانی هایی که توان مالی دارند اما سرمایه های خود را به استانهای دیگر برده اند وظیفه دارند تا به منطقه خود بیشتر توجه کنند چه افرادی که از سهمیه ی وام این منطقه استفاده کرده اند اما پول را در جای دیگری سرمایه گذاری کرده اند،یا به طور کامل به دیار خود بازگردند و یا با سرمایه گذاری سبب پیشرفت منطقه شوند.در منطقه خود کارگاه تولیدی و کارخانه تاسیس کنند تا در بحث اشتغالزایی به مردم خویش کمک کنند.

وی گفت: دارالولایه سیستان در سطح عالی پیشرفت چشمگیری در مباحث علمی داشته است به گونه ای که در شرق کشور بی نظیره بوده و این پیشرفت باعث شده تا نوید تشکیل کلاس درس خارج در این حوزه به روحانیون منطقه و مردم فهیم و ولایتمدار سیستان داده شود.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark